تازه ترین تغییرات سرویس آزمون ساز شاد از بارگذاری انواع سؤالات تا تصحیح اتوماتیك آزمونها

تازه ترین تغییرات سرویس آزمون ساز شاد از بارگذاری انواع سؤالات تا تصحیح اتوماتیك آزمونها

در دومین روز از دهه فجر، آئین رونمایی از فاز 3 شبکه آموزشی شاد اجرا شد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، در دومین روز از دهه فجر، آئین رونمایی از فاز ۳ شبکه آموزشی شاد با حضور وزیر آموزش وپرورش و جمعی معاونین و مدیران حوزه ستادی و همین طور مدیران کل آموزش وپرورش استانها انجام شد.
مسئول شبکه آموزشی شاد در این آیین اظهار نمود: آموزش وپرورش برای نخستین بار اقدامی اساسی برای ورود به عرصه آموزش ترکیبی فراهم آورد.
سید حسن الحسینی وی اظهار نمود: پلت فرم آموزشی شاد با شیوع ویروس کرونا و در امتداد ادامه روند آموزش، طراحی و افتتاح شد و توانست ضمن ایجاد فضایی امن و سالم در بستر فضای مجازی برای حضور دانش آموزان، در مدت بسیار کوتاهی ارتقا یابد.
الحسینی اضافه کرد: پلت فرم پیام رسان شاد در مدت کوتاهی در فاز دوم و سوم ارتقا یافت و توانست تبدیل به پلت فرم آموزشی - تعاملی شود تا از این طریق آموزش و یادگیری در بستر فضای مجازی کارآمدتر و مؤثرتر شود.
مسئول شبکه آموزشی دانش آموزان ضمن اشاره به رویکرد توانمندسازی کاربران در استفاده از بستر فضای مجازی، اشاره کرد: یکی از اهداف مسئولان نظام تعلیم و تربیت درراه اندازی شبکه شاد، ارتقای ظرفیت و توانمندسازی کاربران در بهره برداری از بستر فضای مجازی است و این مساله می تواند در آینده کشور تأثیر فراوانی داشته باشد.
وی با اشاره به حضور بیش از ۱۲.۵ میلیون دانش آموز در شبکه شاد اظهار داشت: شبکه شاد، توانست از ورود دانش آموزان به فضای ناسالم در بستر مجازی جلوگیری کند و فضایی امن و سالم برای دانش آموزان به وجود آورد تا از دغدغه خانواده ها کاسته شود. آموزش وپرورش با راه اندازی این شبکه وسیع توانست برای نخستین بار اقدامی اساسی برای ورود به عرصه آموزش ترکیبی فراهم آورد و انتظار می رود با تلاش بیشتر همکاران و حمایت خانواده ها و معلمان بتوانیم پارادایم جدید آموزشی را تقویت کرده و در پسا کرونا هم بتوانیم با بهره گیری از ظرفیت شاد از آموزش مجازی بهره ببریم.
وی اظهار داشت: امروزه در دنیا سواد به خواندن و نوشتن محدود نخواهد شد و افرادی باسواد محسوب می شوند که بتوانند از انواع سوادها بهره مند باشند. دراین زمینه در شبکه شاد توانایی تعریف انواع سواد برای دانش آموزان وجود دارد که این امکان بوسیله کتب درسی امکان پذیر نبود.
الحسینی افزود: شبکه شاد امروز دارای امکاناتی از قبیل استقرار سیستم احراز هویت کاربران است. ایجاد گروه های درسی با عضویت ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار گروه درسی و انجام عملیات تعامل درسی بین دانش آموزان و معلمان، راه اندازی ۳۰۰ هزار کانال آموزشی و اطلاع رسانی در شبکه شاد، موفق به جلب رضایت بیش از ۸۰ درصد کاربران شده است.
مسئول شبکه شاد اظهار داشت: روزانه بیش از ۶۰۰ هزار کلاس آنلاین به صورت زنده در شبکه شاد انجام می شود. همین طور شاد دارای سیستم پایش مدیران است که مدیران مناطق و مدارس می توانند با ایجاد تنظیماتی مربوط به خود آنرا طبق شرایط مدرسه و منطقه خودتنظیم کنند.
الحسینی با اشاره به سراسری بودن خدمات ارائه شده بوسیله شبکه شاد و اهمیت این پوشش همگانی اظهار داشت: هم اکنون روزانه بیش از ۸ میلیون فایل و ۲۱ میلیون پیام بوسیله شاد ارسال می شود که با احتساب تعداد دانش آموزان عضو شاد می توان گفت هر دانش آموز روزانه ۲۴ پیام و ۷ فایل را بوسیله شبکه شاد جابجا می کند و این سطح بالای ارتباط را در شاد می رساند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، شایان ذکر است؛ در فاز ۳ شبکه آموزشی شاد؛ سرویس تدریس برتر ارائه شده است. سرویس مذکور این امکان را می دهد تا هر معلم بتواند برای دانش آموزان و دیگر همکاران تولید محتوا کند و در دسترس قرار دهد.
صفحه آزمون ساز بهینه سازی شده و امکان نظارت و گزارش گیری از وضعیت دانش آموزان و فعالیت معلمان را برای مدیران مدارس و مناطق فراهم می آورد. همین طور ظاهر سرویس آزمون ساز جدید تغییراتی دارد که تمام خدمات آن برای دانش آموزان جذاب خواهد بود. امکان بارگذاری انواع سؤالات در این سرویس وجود دارد، امکان اتوماتیک تصحیح شدن آزمون ها، امکان تلفیقی بودن آزمون ها و گزارش ها تحلیلی برای هر یک از دانش آموزان، بانک سؤالات، امکان استفاده مجدد از یک آزمون نیز در این سرویس اضافه شده است.
همین طور با ارتقای نسخه ۳ شاد، امکان دسترسی به این پلت فرم بوسیله وب هم برقرار شده و قابلیت دسترسی به محتواهای آموزشی و پخش زنده در نرم افزار تحت وب شاد وجود دارد. این نرم افزار را می توانید از shad.ir دانلود و استفاده کنید.
از دو هفته آتی قالب جنگ شادی در پلت فرم شاد بارگذاری می شود که هدف از طراحی این فضا مهارت افزایی دانش آموزان در حوزه های هنری و برگزاری مسابقات ویژه ۱۲ پایه آموزشی با نگاه ارتقای کیفیت آموزش دانش آموزان است.1399/11/14
12:32:43
0.0 / 5
992
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین