جزئیات برگزاری چهارمین دوره مسابقات مدیحه سرای دانش آموزان

جزئیات برگزاری چهارمین دوره مسابقات مدیحه سرای دانش آموزان

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به برگزاری چهارمین دوره مسابقات مدیحه سرای دانش آموزان اظهار داشت: مرحله کشوری چهارمین دوره مسابقات مدیحه سرای دانش آموزان ۱۴ و ۱۵ بهمن ماه در استان سمنان برگزار می گردد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محمدرضا مسیب زاده در نشستی در شبکه شاد ضمن اشاره به اینکه سال جاری آموزش و پرورش با عنایت به انتشار کرونا رنگ و بویی دیگری دارد اظهار داشت: در شرایط کرونا سعی کردیم تا از تهدید تعطیلی فیزیکی مدارس، فرصت بسازیم.
وی ادامه داد: به واقع تهدید کرونا با استفاده از شبکه شاد و فضای مجازی به فرصت تبدیل شد و با راه اندازی شبکه شاد، فعالیتهای آموزشی و پرورشی در چارچوب جدیدی دنبال شد و متوقف نشد. یکی از مزیت های آموزش در زیست بوم جدید، غنی سازی اوقات فراغت است و دانش آموزان می توانند خودشان را به آموزه های پرارزش دینی متصل کنند.
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کانال های مختلف مجازی مدارس و استان ها در شبکه شاد بوجود آمده است اظهار داشت: حالا ۷۵۰ دارالقرآن داریم و در هر منطقه یک دارالقرآن فعالیت می کند که فعالیت مجازی دارالقرآن ها هم از مهرماه شروع شد.
مسیب زاده ضمن اشاره به برگزاری چهارمین دوره مسابقات مدیحه سرای دانش آموزان اظهار داشت: یکی از فعالیتهای جنبی ما در این مراکز تشکیل گروه های مدیحه سرایی است. این گروه ها قبل از شروع سال تحصیلی تشکیل شده بودند و در مهرماه کارشان ادامه پیدا کرد. مسابقات را معمولاً در آبان ماه برگزار می کردیم اما به علت عدم مهیا بودن زیرساخت های لازم در بستر مجازی در آبان ماه برگزار نکردیم.
وی ضمن اشاره به تشکیل ۶۰۰ تا ۸۰۰ گروه اظهار داشت: ۲۵ استان در حوزه دختران و ۲۵ استان در حوزه پسران حائز حضور در مرحله کشوری شدند و از ۵۰ گروه، ۱۰ گروه دختران و ۱۰ گروه پسران را در مرحله نهایی انتخاب کردیم و ۱۴ و ۱۵ بهمن ماه در استان سمنان مرحله کشوری برگزار می گردد.
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در ادامه بیان نمود: در وزارت آموزش و پرورش و بخصوص در شبکه شاد برنامه های مفصلی تدارک دیده شده است. فعالیتهای ما جنبه مرکزی دارد و بعنوان فعالیتهای مرجع مطرح است این در شرایطی است که در مدارس و مناطق کانال های گوناگونی شکل گرفته و بخشی از محتوا هم توسط خود دانش آموزان تأمین می شود.
وی با اشاره به اینکه یکی از فعالیتهای شاخص ما ایجاد قرارگاه های دانش آموزی است اظهار داشت: یکی از فعالیتهای شاخص، ایجاد قرارگاه مجازی قرآن، عترت و نماز است که از اردیبهشت سال جاری شروع به کار کرد. در تابستان هم مشغول شناسایی نیروهای توانمند بودیم. معلمان، مربیان و مدیران به صورت داوطلبانه انتخاب شدند.
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: این قرارگاه محوری با ۱۷ گروه و کانال راه اندازی و از ۹ کانال به صورت رسمی بهره برداری شده است. شاید تنها ضعف ما اطلاع رسانی باشد و اینکه دانش آموزان با فعالیتهای متمرکز ما بیشتر آشنا گردند.1399/11/13
23:25:30
0.0 / 5
946
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین