معاون وزیر آموزش و پرورش:

تنها 47 هزار بخاری گازی در مدارس كشور باقی مانده است

تنها 47 هزار بخاری گازی در مدارس كشور باقی مانده است

به گزارش مدیریت آموزش اصفهان معاون وزیر آموزش و پرورش با اعلان اینکه 19 و نیم درصد مدارس کشور نیازمند تخریب و بازسازی هستند، اظهار داشت: تا چند سال قبل دغدغه وسایل گرمایشی نفتی در مدارس وجود داشت، اما حالا تنها 47 هزار بخاری گازی در مدارس کشور باقی مانده که سال آینده این بخاری ها برچیده خواهند شد.مهر اله رخشانی مهر امروز (پنجشنبه_۹بهمن ماه) در مراسم افتتاح مدرسه خیرساز احمدیه در ناحیه ۴ آموزش و پرورش اصفهان، اظهار نمود: بیشتر پروژه های عمرانی که در این ۴ سال اخیر تحویل آموزش و پرورش شده یا خیرساز بوده یا با مشارکت خیران انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه از زمانی که جامعه خیران مدرسه ساز بوجود آمد، حدود ۳۰ درصد مدارس کشور را ساختند، اظهار داشت: سال ۹۶ ردیف ملی مشارکت های مردمی ۲۰۰ میلیارد تومان بود که تا دی ماه آن سال هیچ اعتباری از این محل تخصیص داده نشد و پروژه های مدرسه سازی یا راکد بود یا با توان خیر باید ادامه پیدا می کرد. در سال ۹۷ این ردیف به ۴۶۵ میلیارد تومان، سال ۹۸ به ۷۷۰ میلیارد تومان و سال ۹۹ به ۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان رسید که بین پروژه های عمرانی توزیع کردیم.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با اعلان اینکه انتظار داریم پروژه هایی که خیران آغاز نموده اند با این اعتبار به بهره برداری برسد و خیلی از پروژه های نیمه تمام تمام شود، اظهار داشت: پروژه های بالای ۵ سال باید زودتر تعیین تکلیف شوند.

وی با اشاره به اعلام مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان حالا ۷۰ درصد پروژه های نیمه تمام اصفهان تعیین تکلیف شده اند، اظهار داشت: این آمادگی وجود دارد که با خیران برای شروع پروژه های جدید مشارکت شود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با تاکید براینکه انتظار داریم از سال ۹۶ تحرکی در پروژه های خیرساز به وجود آورده و سراغ تکمیل پروژه ها برویم، اضافه کرد: سال ۹۱ سهم ما از محل اعتبارات عمرانی کشور ۳.۱ درصد بود، از سال ۹۱ به بعد سهم مدرسه سازی از اعتبارات عمرانی کشور کاهشی بود، بطوریکه در سال ۹۶ به ۱ و نیم درصد رسید.

وی تصریح کرد: از سال ۹۶ سهم مدرسه سازی از اعتبارات عمرانی روند افزایشی گرفت، در لایحه بودجه ارسالی دولت به مجلس، سهم ما ۵ درصد است، بدین سبب اعتبارات عمرانی ما رشد بیش از ۶ برابری دارد، البته تورم نیز رشد کرده، اما از اعتبارات عمرانی کشور سهم بیشتری داریم.

رخشانی مهر همین طور به تخصیص اعتبار برای سیستم های گرمایشی مدارس اشاره و اشاره کرد: در استان اصفهان دیگر بخاری نفتی نداریم، مگر در مناطقی مانند مناطق عشایری که زیرساخت گاز و برق وجود ندارد و ناچار به استفاده از این وسایل گرمایشی هستیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه تا چند سال قبل دغدغه وسایل گرمایشی نفتی در مدارس وجود داشت، اشاره کرد: امروز دیگر این دغدغه را نداریم مگر در مدارس قدیمی، بطوریکه تنها ۴۷ هزار بخاری گازی در مدارس کشور باقی مانده که از محل اعتبارات نوسازی تجهیزات گرمایشی مدارس در سال آینده این تعداد نیز ساماندهی می شود.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تا ۳ سال پیش حدود ۳۰ درصد مدارس کشور نیازمند تخریب و بازسازی بودند، اظهار داشت: ۱۹ و نیم درصد مدارس کشور نیازمند تخریب و بازسازی که ۷ درصد تخریبی و ۱۲ درصد نیازمند بازسازی است. درحالی که یک مدرسه تخریبی هم نباید داشته باشیم.

رخشانی مهر بر حرکت در راه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تاکید و اشاره کرد: برنامه ما اجرای سند تحول بنیادین و تامین زیرساخت ها و تجهیزات است و بر نگهداری مدارس نیز بطور خاص تاکید شده که امیدواریم یکی از اشکالات چندین ساله دراین زمینه برطرف شود.

منبع:

1399/11/09
16:10:25
0.0 / 5
1108
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین