رییس بیمارستان طالقانی اهواز عنوان كرد

آخرین وضعیت مصدومان حادثه مدرسه كانكسی در دزفول

آخرین وضعیت مصدومان حادثه مدرسه كانكسی در دزفول

خوزستان رئیس بیمارستان سوانح و سوختگی آیت الله طالقانی اهواز با اشاره به اینکه در حادثه مدرسه کانکسی سردشت دزفول شش نفر گرفتار سوختگی شدند، اظهار داشت: از این تعداد سه نفر معلم و سه نفر دانش آموز هستند که یکی از دانش آموزان گرفتار سوختگی ۸۵ درصدی و دیگری ۵۷ درصدی است و یک معلم هم گرفتار سوختگی ۳۷ درصدی است.


دکتر پیمان نجاتی در گفتگو با ایسنا، در مورد وضعیت عمومی مصدومان حادثه مدرسه کانکسی سردشت دزفول، بااشاره به اینکه در این حادثه شش نفر گرفتار سوختگی شدند که از این تعداد سه نفر معلم و سه نفر دانش آموز هستند، اظهار نمود: در ایام اول یکی از معلمان با رضایت شخصی به یکی از بیمارستان های اصفهان اعزام شد و هم اکنون پنج نفر در بیمارستان طالقانی اهواز بستری هستند.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون سه دانش آموز و دو معلم در بیمارستان طالقانی اهواز بستری هستند، اضافه کرد: از این تعداد دو دانش آموز و یک معلم در بخش مراقبت های ویژه هستند و یک معلم و یک دانش آموز دیگر هم در بخش سوختگی مردان هستند و حال عمومی خوبی دارند.
رئیس بیمارستان سوانح و سوختگی آیت الله طالقانی اهواز در مورد وضعیت مصدومان بستری در بخش ویژه، اظهار داشت: یکی از دانش آموزان گرفتار سوختگی ۸۵ درصد و دیگری ۵۷ درصد است و یک معلم هم گرفتار سوختگی ۳۷ درصدی است.
نجاتی در انتها اظهار داشت: اما با عنایت به این که با گذشتن زمان وضعیت بیمار مشخص می شود، ازاین رو معلوم نیست وضعیت بیمار در آینده چگونه خواهد بود.
وی در مورد علت دقیق حادثه اظهار داشت: در مورد حادثه اطلاعی نداریم و تنها پذیرش بیماران در رابطه با ما است.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، هفته گذشته یک مدرسه کانکسی در منطقه چشمه شیرین بخش سردشت دزفول گرفتار سوختگی شد. علل آتش سوزی این مدرسه کانکسی در دست بررسی می باشد اما بر مبنای اخبار انتشار یافته و همینطور اعلام وزارت آموزش و پرورش، سوختگی بر اثر برخورد صاعقه با کانکس عنوان شده است.

اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش
پس از وقوع این حادثه وزارت آموزش و پرورش هم اطلاعیه ای صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است:
"این حادثه حوالی ساعت ۲۱ سه شنبه (۳۰ دی ماه) رخ داد و متاسفانه بر اثر برخورد صاعقه به کانکس محل اسکان همکاران فرهنگی سه نفر از معلمان در منطقه چشمه شیرین و کنگرستان بخش سردشت دزفول گرفتار سوختگی شدند.
یک تن از فرهنگیان صدمه دیده در این حادثه از معلمان عزیز عشایری و دو تن دیگر هم از معلمان عزیز روستایی بودند که شبِ حادثه برای اقامت در این کانکس مستقر شده بودند.
وزیر آموزش و پرورش دقایقی پس اطلاع از این حادثه ناگوار، به کورش مودت - مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان - مأموریت دادند که این مورد را مورد پیگیری جدی قرار دهند و بلافاصله مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان به همراه هیاتی در بیمارستان سوانح سوختگی طالقانی اهواز حضور بهم رساندند و در جریان مراحل درمان و اقدامات پزشکی صورت گرفته برای این عزیزان قرار گرفتند و ضمن تماس با دکتر نجاتی - مدیریت بیمارستان طالقانی اهواز - خواهان تسریع و رسیدگی هر چه بیشتر به فرهنگیان حادثه دیده و سه نفر از جوانانی که برای کمک به آنان آمده بودند؛ شدند.
در عین حال مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان به نیابت از وزیر آموزش و پرورش مأموریت یافتند که نسبت به انتقال یکی از فرهنگیان صدمه دیده در این حادثه با رضایت خانواده ایشان به بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان اقدام نمایند.
وزیر آموزش و پرورش همینطور در نشست شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش خوزستان با حضور استاندار - که بعنوان آخرین برنامه سفر وزیر در استان خوزستان برگزار شد - دستور دادند که این مورد با قید فوریت مورد بررسی دقیق و کارشناسی قرار بگیرد. در عین حال مراقب های درمانی از این عزیزان همدلانه صورت گیرد."1399/11/05
21:50:30
0.0 / 5
931
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین