حاجی میرزایی:

سال جاری شرایط استخدام بیشتر از 73 هزار نفر در آموزش و پرورش فراهم گشته است

سال جاری شرایط استخدام بیشتر از 73 هزار نفر در آموزش و پرورش فراهم گشته است

به گزارش مدیریت آموزش خوزستان وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: برای سامان دهی نیروهای آموزش و پرورش قدم های بلندی برداشتیم و اقدامات انجام شده در طول سال قبل و سال جاری نسبت به سالهای گذشته بی سابقه است. سال جاری شرایط استخدام برای بیشتر از ۷۳ هزار نفر در کشور فراهم گشته است که چنین اقدامی را در ۱۰ سال قبل نداشتیم.


محسن حاجی میرزایی در آیین افتتاح پنج مدرسه روستایی در خرمشهر و شادگان که امروز (دوم بهمن ماه) انجام شد، اظهار نمود: مدرسه جایگاه رفیع و آینده ساز است که دانش آموزان در آن تعلیم می بینند و راه زندگی را می یابند و آینده خویش را رقم می زنند.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: نقطه آغاز برای آخر دادن به چرخه تلخ فقر، بی عدالتی و توزیع نامناسب قدرت و ثروت، نظام تعلیم و تربیت است. در محیط مدرسه می توان آینده سازان را شکل داد.
حاجی میرزایی با اشاره به اینکه بنای دست یابی به همه آرمان ها مدرسه است، افزود: خیرینی که در ساخت مدرسه مشارکت می کنند انتخاب هوشمندانه ای دارند و این قدم آنها نشان از ذکاوت آنها است.
وی اظهار داشت: از موسسه راه ایمان و آیت الله سیستانی که برای مدرسه سازی اقدام نمودند تشکر می نماییم و امیدواریم بتوانیم موقعیت های آموزشی بیشتری تقدیم جامعه نماییم.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: دولت برای توسعه فضاهای آموزشی قدم های بزرگی برداشته است. اعتبارات حوزه نوسازی مدارس در طول چند سال قبل بیشتر از چهار برابر افزایش یافته است. همینطور حمایت دولت از خیرین از ۸۰۰ میلیارد تومان به ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش داده است تا این نقیصه مهم جبران شود و این کاستی ها رفع شوند.
وی بیان نمود: البته در طول سال ها مدارس زیادی ساخته شده است اما تحرک و افزایش جمعیت سبب شده در بعضی جاها مشکل پیدا نماییم. همینطور گذشت این سال ها سبب شده بعضی از مدارس احتیاج به نوسازی داشته باشند که در این راستا به کمک خیران نیاز داریم.
وزیر آموزش و پرورش در مورد استخدام معلمان حق التدریسی، بیان نمود: برای سامان دهی نیروهای آموزش و پرورش قدم های بلندی برداشتیم. اقدامات انجام شده در طول سال قبل و سال جاری نسبت به سالهای گذشته بی سابقه است. سال جاری شرایط استخدام برای بیشتر از ۷۳ هزار نفر در کشور فراهم گشته است که چنین اقدامی را در ۱۰ سال قبل نداشتیم.
وی ضمن اشاره به تعیین تکلیف استخدام نیروهای حق التدریسی، اضافه کرد: مطابق قانون همه افراد که واجد شرایط هستند تا آخر برنامه ششم توسعه استخدام خواهند شد اما بر مبنای رویه های قانونی هر سال از محل سهمیه های استخدامی، بخشی از این معلمان به کارگیری خواهند شد.
حاجی میرزایی اظهار داشت: سال جاری ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر از این معلمان استخدام می شوند و مابقی در سال آینده استخدام خواهند شد.
وی بیان نمود: مسیر استخدام افرادی که واجد شرایط نیستند، تنها از راه شرکت در کنکور و قبولی در دانشگاه فرهنگیان و برای افراد دارای مدرک کارشناسی از راه شرکت و قبولی آزمون ماده ۲۸، امکان پذیر خواهد بود.
منبع:

1399/11/04
14:46:28
0.0 / 5
924
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین