رئیس مجمع خیران مدرسه ساز خوزستان:

خوزستان بیشترین مدارس سنگی و خطرساز را در كشور دارد

خوزستان بیشترین مدارس سنگی و خطرساز را در كشور دارد

به گزارش مدیریت آموزش رئیس مجمع خیران مدرسه ساز خوزستان اظهار داشت: استان خوزستان بیشترین مدارس سنگی، خطرساز و عشایری را در کشور دارد که به صورت عمده این مدارس مقاوم نیستند.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، زیبا صالح پور شامگاه چهارشنبه در نشست هم اندیشی با حضور «فاطمه مهاجرانی» معاون برنامه ریزی و توسعه مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور و رؤسای آموزش و پرورش خوزستان، اظهار نمود: در سالهای گذشته برخی پروژه های مدرسه سازی در استان خوزستان با کمک خیران مدرسه ساز تکمیل شدند.
وی اضافه کرد: تمام پروژه های نیمه تمام را در اولویت اجرا قرار دادیم که کار آنها یا به اتمام رسیده و یا در آینده ای نزدیک تکمیل می شوند.
رئیس مجمع خیران مدرسه ساز خوزستان خاطرنشان کرد: استان خوزستان بیشترین مدارس سنگی، خطرساز و عشایری را در کشور دارد که به صورت عمده این مدارس مقاوم نبودند؛ بنابراین حضور در چنین مدارسی اصلاً زیبنده و شایسته دانش آموزان جمهوری اسلامی نیست.
صالح پور با ابراز امیدواری از اینکه در آینده ای نزدیک جشن برچیدن مدارس روستایی ناایمن، سنگی و عشایری در این استان برگزار شود، خاطرنشان کرد: در این راستا جمع آوری چنین مدارسی در اولویت قرار گرفت که ساخت یک هزار و ۳۰۰ کلاس درس در چارچوب مدارس عشایری را برنامه ریزی کرده و در این بخش هم با استقبال خیران مواجه شدیم.
وی اظهار داشت: در مرکز استان خوزستان هم مناطق کم برخورداری وجود دارد که باید توجه و نگاه ویژه ای به تمامی مناطق کم برخوردار در اولویت سازمان نوسازی مدارس خوزستان و مجمع خیران مدرسه ساز این استان باشد.
رئیس مجمع خیران مدرسه ساز خوزستان ضمن اشاره به اینکه خیران عنایت خاصی به استان خوزستان دارند و در تعهدات خیران هم افتخار رتبه بالای کشوری را داریم، افزود: در پویش های «آجر به آجر» و «من مادرم و بچه های ایران فرزند من» این استان خیلی خوب توانست از قابلیت های خیران استفاده کند؛ با فاصله و اختلاف بسیار زیاد از استان های دیگر رتبه اول کشور را در این پویش داریم که این امر جز در سایه همدلی اداره کل نوسازی، مدیران آموزش و پرورش، مجمع خیران مدرسه ساز، اولیا و دانش آموزان محقق نمی شد.
صالح پور در انتها ضمن اشاره به اینکه با ساخت مدارس مختلف از جانب خیران مدرسه ساز اساسا فرهنگ ایثار، مشارکت و همدلی در جامعه ترویج پیدا می کند، بیان نمود: نزدیک به ۴۳ هزار نفر مشارکت کننده در پویش «من مادرم و بچه های ایران فرزند من» برای همکاری در زمینه ساخت مدارس در خوزستان داریم که این امر جز در سایه همدلی و هماهنگی مدیران دلسوز آموزش و پرورش محقق نمی شد.


منبع:

1399/11/03
22:22:34
0.0 / 5
1036
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین