آموزش حضوری دروس عملی هنرستانیها از آغاز بهمن در شهرهای آبی و زرد

آموزش حضوری دروس عملی هنرستانیها از آغاز بهمن در شهرهای آبی و زرد

به گزارش مدیریت آموزش مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش به تبیین روند آموزش مجازی هنرستانی ها پرداخت و اظهار داشت: البته باید توجه داشت که اجرای دروس کارگاهی، عملی و تخصصی هنرستان ها با عنایت به ماهیت کارهای عملی و مهارتی در شبکه شاد میسر نیست و با مشکلاتی همراه و لازم است به صورت حضوری برگزار شوند که از آغاز بهمن ماه این امکان در شهرهای با وضعیت آبی و زرد فراهم گشته است.


مصطفی آذرکیش در گفتگو با ایسنا، به تبیین روند آموزش مجازی هنرستانی ها پرداخت و اظهار نمود: ۱۶۶۳ کانال تخصصی برای ۲۶ رشته شاخه فنی و حرفه ای و ۷۰ رشته شاخه کاردانش در شبکه شاد بوجود آمده است. بیشتر از ۷۵۰۰ عنوان محتوای آموزشی در این کانال ها بارگذاری شده است.
مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: هرچند باید توجه داشت که اجرای دروس کارگاهی، عملی و تخصصی هنرستان ها با عنایت به ماهیت کارهای عملی و مهارتی در شبکه شاد میسر نیست و با مشکلاتی همراه می باشد.
آذرکیش تصریح کرد: لازم است کارگاه های عملی به صورت حضوری برگزار شوند که از آغاز بهمن ماه این امکان در شهرهای با وضعیت آبی و زرد فراهم گشته است.
وی با اشاره به اینکه باوجود تأثیر منفی انتشار کرونا بر آموزش های مهارتی، رشد سهم فعلی آموزش مهارتی در دوره متوسطه قابل توجه است و امسال ۳۲ هزار هنرجو بیشتر از سال قبل در هنرستان ها ثبت نام کردند.
مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: هم چنین در چند سال گذشته شاهد افزایش چهار برابری هنرجویان هنرستان های مناطق محروم و روستایی بودیم. شمار دانش آموزان دوره های فنی و کاردانش در این مناطق از ۲۵ هزار به ۹۸ هزار نفر رسیده است.
منبع:

1399/10/27
13:04:42
0.0 / 5
941
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین