تاكید ابتكار بر آموزش مهارت استفاده صحیح از فضای مجازی در شبكه شاد

تاكید ابتكار بر آموزش مهارت استفاده صحیح از فضای مجازی در شبكه شاد

به گزارش مدیریت آموزش معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بر اهمیت موضوع انتقال مهارت های زندگی در عصر جدید و انقلاب دیجیتال در دوران کرونا اصرار کرد و اظهار داشت: به موضوع استفاده صحیح از فضای مجازی هم باید توجه گردد و در خواست ما این است که در شبکه شاد آموزش مهارت های صحیح استفاده از فضای مجازی برای خانواده ها و دانش آموزان ارائه شود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در نشست طرح هدایت ( هر دانش آموز یک تبلت، هر تبلت یک کلاس درس و یک مدرسه) که در سازمان آموزش و پرورش استثنایی انجام شد با اعلان اینکه از حرکت خوبی که برای هماهنگی با بخش های مختلف برای تامین تجهیزات آموزشی شروع شده قدردانی می کنم اظهار داشت: آموزش مجازی با وجود همه سختی ها خوب پیش رفت و در حال پیشرفت است.
وی ادامه داد: در بحث آموزش هم با موضوع فقر سروکار داریم و هم با موضوع عدالت جنسیتی که در دوران کرونا اثرات مخربی برجا گذاشته است. قسمتی از مشکل را رسانه ملی با برنامه مدرسه تلویزیونی حل کره اما هنوز همه مشکلات حل نشده است. توجه دادن به این مسئله که هر معلمی باید با دانش آموزان خود ارتباط برقرار کند بسیار مهمست که شبکه شاد این بستر را فراهم می آورد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به دستورالعمل اخیر در خصوص بازگشایی مدارس در بعضی پایه ها و برخی مناطق اظهار داشت: اما به هرصورت ناچاریم مشکل تبلت و ابزار هوشمند را حل نماییم و بهترین راه مشارکت مردم و خیرین است. بسیاری افراد نذرهایی برای ایجاد مدرسه و کمک به تجهیزات مدرسه دارند که می تواند برای تامین تبلت تغییر جهت دهد برای اینکه در حقیقت امروز تبلت همان مدرسه است.
ابتکار افزود: امروز فرصتی داریم تا بوسیله کار خیر بتوانیم برای خودمان و سپس برای جامعه گامی برداریم. برای آنکه بتوانیم حس دگرخواهی و خیرخواهی را ترویج دهیم فرصتی در قالب طرح هدایت فراهم شده که امید است همه بتوانیم در آن مشارکت داشته باشیم.
وی بر اهمیت موضوع انتقال مهارت های زندگی در عصر جدید و انقلاب دیجیتال در دوران کرونا اصرار کرد و اظهار داشت: به موضوع استفاده صحیح از فضای مجازی هم باید توجه گردد و در خواست ما این است که در شبکه شاد آموزش مهارت های صحیح استفاده از فضای مجازی برای خانواده ها و دانش آموزان ارائه شود.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اعلان اینکه امروز مدرسه را وارد موبایل و تبلتی کردیم که تا یک سال قبل ممنوع بود اظهار داشت: امروز بنا به شرایط ناچاریم این کار را انجام دهیم، اما باید به آموزش مهارت ها توجه گردد. از این آموزش ها عقب هستیم و باید بیشتر روی آن کار نماییم.
منبع:

1399/10/24
23:53:39
0.0 / 5
1046
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین