معاون وزیر آموزش و پرورش:

آموزش و پرورش 240 هزار نفر كمبود نیرو دارد

آموزش و پرورش 240 هزار نفر كمبود نیرو دارد

مدیریت آموزش: معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: الان سیستم آموزش و پرورش کشور بیش از 240 هزار نیرو کم دارد.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، قاسم احمدی لاشکی دوشنبه شب در جلسه بررسی مشکلات حوزه آموزش مهاباد اضافه کرد: ۲۵ هزار و ۴۹۷ مجوز برای استخدام نیروی فرهنگی توسط سازمان اداری استخدامی صادر شده که تا آخر سال ۱۴۰۰ این افراد به استخدام رسمی آموزش و پرورش در می آیند.
وی با اشاره به الان ۱۶ میلیون دانش آموز بوسیله شبکه شاد برای آموزش استفاده می نمایند، افزود: شبکه شاد حاصل تلاش وزیر آموزش و پرورش و همکاران فرهنگی است که توانستند آرامش را به خانواده ها بازگردانند تا بعنوان نقطه شروع فعالیت این وزارتخانه در فضای مجازی در نظر گرفته شود.
احمدی لاشکی با اعلان اینکه زیرساخت اتصال به اینترنت بر عهده این وزارتخانه نیست، افزود: کوشش های بسیاری در حوزه ارتباط و اینترنت روستایی نیز توسط وزارت ارتباطات در طول این مدت انجام شده و اینترنت به روستاهایی که دارای حداقل دانش آموز نیز بود، راه پیدا کرده است.
وی درباره رفع معضل کمبود فضای آموزشی در استان آذربایجان غربی اظهار داشت: این امر نیازمند هم افزایی نمایندگان مجلس و دولت باتوجه به اولویت هااست و لازم است تا احصا و فروش املاک مازاد آموزش و پرورش با رویکرد تبدیل به احسن مورد توجه قرار گیرد.
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش افزود: تا اختتام برنامه ششم توسعه، افرادی که مشمول قانون جذب نیروی های حق التدریس و نهضت سوادآموزی هستند، جذب آموزش و پرورش خواهند شد.
۲۳۷ هزار محتوای آموزشی برای دانش آموزان مناطق محروم آذربایجان غربی تولید شد
مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز در این نشست اظهار داشت: کاهش لطمه های دوران کرونا در میان دانش آموزان نیازمند تلاش مضاعف در میان مسئولان و ارتباط تنگاتنگ با خانواده ها است.
مهین منافی بیان کرد: از ۵۰۸۰ مدرسه فعال در سطح استان آذربایجان غربی، بیش از ۳ هزار مدرسه روستایی و در مناطق محروم است و برای بهره مندی همه دانش آموزان این مناطق محروم از آموزش در وضعیت کرونائی، ۲۳۷ هزار محتوای آموزشی توسط راهبران آموزشی و معلمان در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.
وی افزود: توجه ویژه به استان آذربایجان غربی در اختصاص سهمیه های جذب نیروی انسانی لازم است و این نیازمند هم افزایی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی است.
منافی با اشاره به اینکه تبدیل وضعیت نیروهای قرارداد کار معین در حل مشکلات قسمتی از نیروی انسانی آموزش و پرورش راه گشاست اضافه کرد: امسال ۱۳۹۳ نفر سهمیه استان آذربایجان غربی در اجرای قانون جذب نیروی های حق التدریس، نهضت سواد آموزی، خرید خدمت و پیش دبستانی است.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست اظهار داشت: معلمان حق التدریس، معلمان نهضت تک دوره و ۲ دوره که همگی بدون تکلیف هستند، طبق قانون باید توسط وزارت آموزش و پرورش به سیستم آموزشی ملحق شده و مشکلات آنان برطرف شود.
تراکم دانش آموزان در آذربایجان غربی بالاتر از میانگین کشوری است
جلال محمود زاده بیان کرد: راه اندازی درمانگاه مخصوص فرهنگیان در مهاباد یکی از مطالبات به حق کارکنان فرهنگی است که با وجود مجوز و اهدای زمین هنوز بلاتکلیف مانده است.
وی وجود مدارس غیراستاندارد و فرسوده را از دیگر معضلات منطقه دانست و اظهار داشت: تراکم دانش آموزان در مهاباد و سطح استان بسیار بالاتر از میانگین کشوری بوده که باید برای رفع آن و راه اندازی مدارس مختلف برنامه ریزی شود.
معاون حقوقی وزیر آموزش و پرورش در جریان سفر به آذربایجان غربی به همراه مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با دختران حادثه دیده روستای شین آباد ملاقات و گفتگو کردند.
قاسم احمدی لاشکی با اشاره به پیگیری مستمر وضعیت دختران دانش آموز حادثه دیده شین آباد توسط وزیر آموز ش و پرورش اظهار داشت: شخص وزیر آموزش و پرورش به صورت جدی پیگیر وضعیت دانش آموزان حادثه دیده شین آبادی است.
همچنین در ادامه این جلسه مرکز آموزشی و توانبخشی دانش آموزان دارای مشکلات ویژه یادگیری با حضور معاون وزیر و مسؤولان استانی و شهرستانی کلنگ زنی شد.
زمین این مرکز آموزشی کە در خیابان مریوان شهر مهاباد واقع شده است، توسط خیر مدرسەساز، " شوکت شریفی" اهدا شدە و مقرر است در مهرماه سال ۱۴۰۰ به بهرە برداری برسد.
این مرکز آموزشی و توانبخشی با اعتباری بیش از ۱۲ میلیارد ریال در اختیار دانش آموزان دارای مشکلات ویژه یادگیری قرار می گیرد.


منبع:

1399/10/18
23:57:56
0.0 / 5
1016
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین