پرداخت مطالبات حق التدریسی ها و خرید خدمتی ها امروز

پرداخت مطالبات حق التدریسی ها و خرید خدمتی ها امروز

وزیر آموزش وپرورش از پرداخت ۳۸۰ میلیارد تومان از مطالبات معوق معلمان حق التدریسی اطلاع داد و اظهار داشت: تلاش داریم از کوتاه ترین مسیر لایحه رتبه بندی را تصویب و به مجلس ارسال نماییم.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه پانزدهمین برنامه گفتگو بر محور تحول که با حضور رئیس دیوان محاسبات کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: دیوان محاسبات با عنوان یکی از ارکان مهم نظام اجرایی کشور که مسئولیت نظارتی بر عهده دارد ارتباطات و تعاملات گسترده ای با آموزش وپرورش دارد.
وی ادامه داد: در جلسه مشترکی که امروز برگزار شد، در زمینه های همکاری در مسائل مشترک بحث و گفتگو و مقرر شد با تشکیل کارگروهی مشترک، محورهای مهم مطرح شده در این جلسه با جدیت پیگیری شود.
وزیر آموزش وپرورش خاطرنشان کرد: در سالهای قبل احکامی اجرایی شده بود که مورد اعتراض دیوان عدالت اداری قرارگرفته و امتیازات آن لغو و مشکلاتی برای اجرای آن به وجود آمده است، ازاین رو یکی از موضوعات موردبحث در نشست امروز همین مبحث بود که مقرر شد کارگروه مشترک، راه های اجرایی شدن آنرا بررسی کند و امیدواریم با گفتگو بین آموزش وپرورش و دیوان محاسبات این مشکل رفع گردد.
وی در مورد پرداخت معوقات فرهنگیان اظهار داشت: امروز حق الزحمه حق التدریس شاغلین و بازنشسته ها، مطالبات آنها از سال تحصیلی قبل تا بهار سالجاری و همینطور مطالبات برون سپاری و خرید خدمات آموزشی تا مهرماه سالجاری تسویه می شود.
حاجی میرزایی مجموع مطالبات پرداختی فعلی را ۳۸۰ میلیارد تومان اعلام و اظهار داشت: با مساعدت سازمان برنامه وبودجه، وعده ای را که در این حوزه داده بودیم در خصوص اینکه پس از پرداخت حقوق آذرماه مطالبات مذکور پرداخت می شود، این وعده محقق شد. همینطور بعضی از مطالبات سالجاری هم تا پیش از اتمام سال پرداخت خواهد شد.
عضو کابینه تدبیر و امید در پاسخ به سؤالی درباره برگزاری امتحانات اظهار نمود: امتحانات بخش مهمی از فرایند آموزشی است، اختیاراتی را به شورای مدرسه داده ایم تا با هماهنگی مدیر، معلم و اولیای دانش آموزان برنامه امتحانات را طراحی و برگزار کنند.
وی افزود: همواره در جهت برنامه های مدرسه، برنامه هایی در خارج مدرسه عرضه می شود اینکه تا چه حد این برنامه ها مفید می باشد، تردید جدی داریم معلمین با روش های مناسبی که انتخاب می کنند از دانش آموزانشان آزمون می گیرند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وزیر آموزش وپرورش در مورد عرضه لایحه رتبه بندی به مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تعللی در این خصوص از جانب دولت صورت نگرفته است بلکه مسیر لایحه مسیری قانونی دارد و تلاش داریم این مسیر را کوتاه نماییم دولت هم سریع ترین مسیر را برای تصویب این لایحه قرار داده است و آنرا مستقیماً در دستور کمیسیون اصلی قرار داده است تا سریع تر تصویب و به بودجه ۱۴۰۰ برسد.1399/10/15
23:53:49
0.0 / 5
1133
تگهای خبر: آزمون , آموزش , تحصیل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین