بررسی انتقال درس مدیریت خانواده و سبك زندگی از پایه دوازدهم به یازدهم

بررسی انتقال درس مدیریت خانواده و سبك زندگی از پایه دوازدهم به یازدهم

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اظهار داشت: انتقال تدریس کتاب مدیریت سبک خانواده به جهت سنگینی دروس پایه دوازدهم به پایه ی یازدهم در سازمان پژوهش بررسی می شود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، دوره ۴۰ ساعت آموزش ۶ هزار معلم درس "مدیریت خانواده و سبک زندگی" با مشارکت سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده که پیش از این در شهریور ماه سالجاری برگزار شده بود؛ در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.
در ابتدای این نشست دکتر حسن ملکی معاون وزیر و رئیس سازمان ضمن تقدیر از مشارکت شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده اظهار داشت: استفاده از ظرفیت و حمایت های فکری سایر ارگان ها به صورت نظام مند یکی از دغدغه های این سازمان است و الگوی اجرا شده در این دوره ی آموزشی یکی از نمونه های موفق است.
دکتر زهرا آیت الهی قائم مقام شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده هم در این جلسه روند برگزاری دوره بایسته های تالیف و الگوی تدریس درس مدیریت خانواده و سبک زندگی را شرح داد.
وی ضمن تقدیر از حمایت سازمان پژوهش و برنامه ریزی از ایجاد فرصت و زمینه ی این مشارکت اظهار داشت: مهم ترین روش برای تاثیرگذاری در حوزه ی ترویج مباحث زنان و خانواده بحث آموزش است، ازاین رو با بهره از ظرفیت اساتید معارف و دانشجویان به دنبال بسط این آموزش ها هستیم.
آیت الهی اضافه کرد: برای آموزش مباحث خانواده و آشنایی دانش آموزان با مباحث سبک زندگی در صدمه شناسی به عمل آمده به این نتیجه رسیدیم که عرضه مباحث آموزشی احتیاج به آموزش بنیه تدریس معلمان دارد.
مهدیه لواف مدیر اجرایی دوره ی آموزشی معلمان درس مدیریت خانواده و سبک زندگی، گزارش مختصر این دوره همچون طراحی سایت، محتوای آموزش، نحوه ی آزمون، تحلیل آزمون ها و صدمه شناسی عرضه کرد و اظهار داشت: یکی از ویژه گی های این دوره بهره مندی از ظرفیت اساتیدی بود که خود از مولفین کتاب های درسی بودند. محتواهای دوره بر اساس سر فصل های کتاب های درسی و بر مبنای چینش مطالب از کتابها مدیریت خانواده و سبک زندگی دختران و پسران تهیه شده و علاوه بر آن بایسته های تالیف هم توسط مولف مدرسان این دوره به معلمان آموزش داده شد.
در ادامه کوروش امیرنیا مدیرکل دفتر تالیف بسته های یادگیری آموزش های عمومی و متوسطه نظری اظهار داشت: اهمیت این دوره بدان جهت است که آموزش کتاب مدیریت خانواده و سبک زندگی در مدارس گاها توسط معلمانی انجام می شود که یا آموزش های لازم را ندیده اند یا به جهت تکمیل ساعت آموزشی این درس به آنها سپرده شده است.
وی این اقدام را گام موثری در تولید محتواهای آینده و اقدامات مشترک دیگر دانست و پیشنهاد کرد که این همکاری ها برای درس های تفکر و سبک زندگی هم صورت گیرد.
در انتها دکتر حسن ملکی با تکیه بر تدوام ارتباط و همکاریهای متقابل با شورای فرهنگی اجتماعی زنان پیشنهاد کرد؛ ارزشیابی کتاب مدیریت خانواده و سبک زندگی صورت گیرد و سایر کتاب های مشابه مثل تدریس درس" تفکر و سبک زندگی" هم در برنامه ی آموزش معلمان قرار بگیرد.
وی افزود: یک طرح برای سامان دهی تدریس و آموزش نیروی انسانی بخصوص معلمان برای تدریس این دروس با استفاده از نیروهای حوزه و دانشگاه تا در مراجع ذیربط مطرح شود و درصورت دریافت مجوز به یک مدل تدریس برسیم.
ملکی تصریح کرد از ظرفیت معاونت برنامه ریزی و تولید بسته های تربیت و یادگیری این سازمان که مسولیت کارگروه آموزش معلمان را دارد در مورد آموزش معلمان کمک گرفته شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: انتقال تدریس کتاب مدیریت سبک خانواده به جهت سنگینی دروس پایه دوازدهم به پایه ی یازدهم در سازمان پژوهش بررسی می شود تا این درس مهم و کاربردی در زمان مناسب و بدون دغدغه تدریس گردد. الگوی مجازی برگزاری دوره های آموزشی صدمه شناسی شود و پیشنهاد برای طراحی و عرضه شود تا به واحدهای متولی امر آموزش در وزارت آموزش و پرورش عرضه بشود تا دوره های آتی از نظر پوشش حداکثری و کیفیت آموزشی تقویت شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، ملکی در انتها تصریح کرد شایسته است از تلاش اساتید کوشا و جهادگر دراین دوره ی آموزشی هم تقدیر شود و ساز و کار آن هم فراهم گردد.1399/09/17
12:20:29
5.0 / 5
1140
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین