قبولی ۳۱۱ دانش آموز استثنایی در كنكور سراسری

قبولی ۳۱۱ دانش آموز استثنایی در كنكور سراسری

به گزارش مدیریت آموزش رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از قبولی ۳۱۱ نفر از دانش آموزان با نیازهای ویژه در کنکور سراسری و افزایش ۱۰ درصدی پذیرفته شدگان اطلاع داد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سید جواد حسینی اظهار نمود: آمار پذیرفته شدگان کنکور سال جاری در مقایسه با سال قبل نشان از رشد ۱۰درصدی در حوزه دانش آموزان با نیازهای ویژه دارد.
وی ادامه داد: بر مبنای آمار و ارقام ۱۲۶ نفر از این دانش آموزان پسر و ۱۸۵نفر یعنی ۶۰ درصد قبول شدگان هم دختر هستند.
حسینی خاطرنشان کرد: ۲۱نفر از دانش آموزان با نیازهای ویژه در کنکور سالجاری رتبه های سه رقمی را کسب کرده اند و بعضی از آنان هم رتبه های زیر ۱۰۰ را کسب کرده اند.
وی با عرضه آماری از پذیرفته شدگان کنکور سراسری به تفکیک گروه های تحت پوشش سازمان آموزش و پرورش استثنایی اظهار نمود: ۷۱نفر از این تعداد از گروه جسمی حرکتی، ۱۲۵نفر از گروه با صدمه بینایی، ۱۱۰نفر هم از گروه با صدمه شنوایی هستند و بقیه هم از دیگر گروه ها هستند.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی ضمن اشاره به بعضی از رتبه های زیر صد اظهار نمود: نازنین اسد زاده از دانش آموزان با نیازهای ویژه است که رتبه ۶کشوری در گروه هنر را کسب کرده است و الان در رشته هنرهای تجسمی مشغول به تحصیل است.
وی ادامه داد: الهام احمدی هم رتبه ۲۴کشوری گروه هنر را کسب کرده است و در رشته هنرهای تجسمی مشغول به تحصیل است.
حسینی اظهار داشت: فاطمه چطری رتبه ۱۹و پذیرش در رشته ادبیات دانشگاه تهران، علی کرد رتبه ۵و پذیرش در رشته کامپیوتر، بهاره جودی رتبه ۹۱وپذیرش در رشته حقوق دانشگاه شهید بهشتی، علیرضا شجاعی رتبه ۳۴و پذیرش در رشته کامپیوتر و احمد رضا صمصار پذیرفته شده در رشته پزشکی دانشگاه شیراز از دیگر دانش آموزان نخبه با نیازهای ویژه هستند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش؛ وی ضمن اشاره به گستردگی رشته های پذیرفته شدگان اظهار داشت: بیشترین فراوانی قبول شدگان در رشته های عکاسی، مهندسی پزشکی، روانشناسی، علوم تربیتی، مهندسی مکانیک، طراحی دوخت، مهندسی شیمی، پزشکی، حسابداری، کامپیوتر و هنر می باشد.
منبع:

1399/09/14
12:40:07
5.0 / 5
1240
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین