چگونگی بازنشستگی همسران و فرزندان شهدا با استفاده از سنوات ارفاقی

چگونگی بازنشستگی همسران و فرزندان شهدا با استفاده از سنوات ارفاقی

معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بخشنامه بازنشستگی همسران و فرزندان شهدا با استفاده از سنوات ارفاقی را ابلاغ نمود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، بر مبنای تصویب نامه هیئت وزیران مبحث آئین نامه اجرایی ماده (۱۷) قانون برنامه ششم توسعه کشور، در ارتباط با بازنشستگی همسران و فرزندان شهدا در دستگاههای مبحث ماده (۲) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران با استفاده از سنوات ارفاقی، بخشنامه در رابطه با این تصویب نامه ابلاغ گردید.
بندهای این بخشنامه به شرح زیر است:
۱- همسران و فرزندان شهداء شاغل در دستگاههای مبحث ماده (۲) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و مشترک یکی از صندوق های بیمه گر مشمول این آئین نامه می باشند، مرجع تشخیص ایثارگری بنیاد شهید و امور ایثارگران است.
۲ - مشمولین در صورت دارا بودن حداقل (۲۲) سال سابقه خدمت قابل قبول و بدون شرط سنی، می توانند درخواست بازنشستگی خویش را با استفاده از سنوات ارفاقی حداکثر به مدت هشت سال عرضه نمایند. درهرصورت، مجموع سنوات خدمت فرد با احتساب سنوات ارفاقی باید حداقل ۳۰ سال باشد.
۳- افراد واجد شرایط برای استفاده از مزایای مقرر در این آئین نامه، می بایست درخواست کتبی خویش را به اداره آموزش وپرورش محل خدمت خود ارائه نمایند. ادارات تابعه مکلف هستند با هماهنگی اداره کل آموزش وپرورش استان، ظرف مدت دو ماه از تاریخ وصول درخواست، نسبت به بررسی احراز شرایط و ارسال آن به صندوق بیمه گر اقدام نمایند.
۴- هزینه های سنوات ارفاقی که شامل حتی بیمه و حقوق بازنشستگی ناشی از سنوات مذکور می باشد، از محل منابع یا اعتبارات مصوب در ارتباط با دستگاه به صورت کامل و یکجا به حساب صندوق بیمه گر واریز و مدارک به همراه رسید واریزی برای برقراری مستمری بازنشستگی به صندوق مذکور ارسال گردد. اداره کل آموزش وپرورشی استان ها موظفند نسبت به جمع آوری آمار واجدین شرایط متقاضی و هزینه های سنوات ارفاقی حسب اعلام صندوق بیمه گر اقدام و در اسرع وقت به منظور تأمین منابع مالی موردنیاز با دفتر برنامه، بودجه و مدیریت منابع وزارت متبوع ارسال نمایند.
۵ - حق بیمه سنوات ارفاقی عبارت است از (آخرین حقوق و مزایای مشمول کسور بازنشستگی)، ضرب در (مدت سنوات ارفاقی به ماه) ضرب در (نرخ حق بیمه مقرر در صندوق مربوط)
۶- مبنای محاسبه و پرداخت مستمری بازنشستگان مشمول این آئین نامه، میانگین دو ماه آخر حقوق و مزایای دریافتی فرد مشمول است.
منبع:

1399/09/05
13:48:06
5.0 / 5
1069
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین