تعطیلی 2 هفته ای بخش اداری مدارس مناطق قرمز

تعطیلی 2 هفته ای بخش اداری مدارس مناطق قرمز

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به نحوه فعالیت مدارس در دو هفته آینده اظهار داشت: ستاد ملی مدیریت كرونا این دوهفته را در بخش اداری و كادر اجرایی مدارس مناطق قرمز تعطیل اعلام نموده است ازاین رو مدارس در دوهفته آینده در این مناطق تعطیل می باشد ولی در مناطق زرد و نارنجی كماكان بخش اداری مدارس می تواند فعال باشد.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه مراسم انعقاد تفاهمنامه همکاری سه جانبه بین وزارتخانه های آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و شهرداری تهران اظهار داشت: ما مدارسی داریم که قدمت تاریخی دارند و جزء میراث فرهنگی ما شناخته می شوند. مردم خاطرات خوب و دلبستگی هایی با این مدارس دارند.

وی اضافه کرد: برای مراقبت و محافظت از این مدارس مطالعاتی انجام و تجارب بین المللی را بررسی کردیم؛ بهترین راه مراقبت از این نوع اماکن حفظ کارکرد قبلی آن است ازاین رو همه ساختمانهای قدیمی که کارکرد آموزشی داشته کماکان کارشان آموزش باقی خواهد ماند و تلاش می نماییم برای دارالفنون هم از سال آینده دانش آموز بگیریم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: دارالفنون متعلق به عموم مردم هم هست باید این امکان فراهم گردد که در چارچوب یک موزه دسترسی مردم در ساعاتی از روز به این مکان میسر باشد که زمینه مشترکی همکاری سه دستگاه است تا هم تبدیل به موزه شود و هم مدرسه باشد. ازاین رو برای مرمت و آماده سازی در چارچوب یک موزه دوستان با ما همراهی و همکاری می کنند و ما هم کارکرد آموزشی را فعال نگه می داریم.

وی درباره نحوه فعالیت دارالفنون از سال آینده اظهار داشت: برای دارالفنون در مقطع متوسطه دانش آموز پذیرش و ثبت نام خواهیم کرد. همین سال جاری مدرسه البرز متقاضیان بسیار زیادی داشته که بخشی توانسته اند وارد این مدرسه شوند. افراد زیادی علاقمند به تحصیل در این مدارس هستند. این امکان را فراهم می نماییم که از سراسر تهران دانش آموزانی که علاقه مند هستند با مقدماتی که جزئیاتش بعدا اعلام خواهد شد در دارالفنون پذیرش شوند.

حاجی میرزایی درباره نحوه فعالیت مدارس در دو هفته آینده هم اظهار داشت: ستاد ملی مدیریت کرونا این دوهفته را در مدارس مناطق قرمز تعطیل اعلام نموده است و ازاین رو مدارس در دوهفته آینده در این مناطق تعطیل می باشد ولی در مناطق زرد و نارنجی کماکان بخش اداری مدارسه می تواند فعال باشد.

وی تصریح کرد که بخش آموزشی در هرسه وضعیت غیرحضوری است. بخش اداری برای مراقبت از وضعیت تحصیل دانش آموزان و نظارت بر انجام شایسته کار در مناطق یاد شده فعال خواهند بود. آموزش مجازی تعطیلی بردار نیست و در این دوهفته آموزش مطابق زمانبندی در فضای مجازی ادامه خواهد داشت.

وی درباره مشکلات کنکور ۱۴۰۰ برای دیپلمه های نظام قدیم هم اظهار داشت: این مشکلات را حل کردیم. مبحث در شورای سنجش و پذیرش دانشجو در حال بررسی است و تا هفته آینده موارد را اعلام می نماییم.

منبع:

1399/08/30
17:03:36
5.0 / 5
1183
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین