مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مركزی خبر داد؛

دسترسی 846 مدرسه روستایی استان مركزی به اینترنت در طرح هوشمندسازی

دسترسی 846 مدرسه روستایی استان مركزی به اینترنت در طرح هوشمندسازی

به گزارش مدیریت آموزش مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مركزی اظهار داشت: هم اكنون 846 مدرسه روستایی استان در طرح هوشمندسازی مدارس به شبكه ملی اطلاعات متصل شده اند.لادن مهدوی هزاوه در گفت و گو با خبرنگار مهر درباب بهره مندی روستاهای استان از اینترنت اظهار نمود: بایستی تا اختتام برنامه ششم توسعه تمام روستاهای استان از اینترنت برخوردار شوند.
وی بیان کرد: یک روش اتصال به اینترنت در هر روستا باید وجود داشته باشد که ممکنست شامل استفاده از ای دی اس ال، اینترنت همراه یا «های وب» اپراتور تامین کننده ارتباطات روستایی باشد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی بیان کرد: عمده روستاهای استان مرکزی تا اختتام برنامه ششم از خدمات اپراتور «های وب» بهره مند می شوند. مزیت استفاده از این اپراتور عدم محدودیت پهنای باند است.
مهدوی هزاوه بیان کرد: روستاییان بمنظور بهره مندی از اینترنت های وب باید بوسیله تماس با شماره ۱۵۶۵ و سامانه hiweb.ir مودم و سیمکارت تهیه کرده و از اینترنت فور جی در روستا بهره مند شوند.
به گفته وی هم اکنون از یک هزار و ۱۶۱ روستای استان ۹۴۰ روستا از اینترنت پرسرعت بهره مند هستند.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی با اشاره به اجرای طرح هوشمند سازی در فضاهای آموزشی آموزش و پرورش استان اظهار داشت: بر طبق این طرح یک هزار و ۵۴۴ مدرسه شهری و روستایی به اینترنت متصل شدند و مودم و اینترنت رایگان در اختیار آنها به مدت ۲ سال قرار گرفته است.
مهدوی اضافه کرد: از یک هزار و ۵۴۴ مدرسه نزدیک به ۸۴۶ مدرسه در روستا وجود دارد که برخی از مدارس روستایی شرایط بهره مندی از اینترنت را نداشتند و در مابقی روستاها نیز این بحث پوشش اینترنت در حال انجام می باشد.
وی در پاسخ پرسشی در خصوص مشکل دسترسی دانش آموزان روستای یاسبلاغ شهرستان کمیجان به اینترنت که در فضای مجازی انتشار یافته بود، عنوان کرد: این روستا از اینترنت فور جی های وب بهره مند است و به تبع در مدرسه کمیل نیز امکان استفاده از اینترنت برقرار است. تعرفه این نوع از اینترنت بسیار پایین بوده و مردم جهت استفاده از این اینترنت باید نسبت به خریداری سیمکارت و مودم اقدام نمایند.


منبع:

1399/08/17
20:18:23
5.0 / 5
1332
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین