وزیر آموزش و پرورش تاكید كرد

یوم الله سیزدهم آبان، یادآور سه خیزش برخاسته از دانش و بینش

یوم الله سیزدهم آبان، یادآور سه خیزش برخاسته از دانش و بینش

وزیر آموزش وپرورش در پیامی به مناسبت یوم الله سیزدهم آبان تاكید كرد: سه خیزش برخاسته از دانش و بینش در یوم الله سیزدهم آبان نقشی شگرف در تحرّك و پیشرفت انقلاب اسلامی داشته است.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، متن پیام محسن حاجی میرزایی به شرح زیر است: «در حافظه تاریخی مردم بزرگ ایران، ۱۳ آبان تجلّی و تداعی روزی است که در آن نهال انقلاب اسلامی بالیدن گرفت و شکوفه های پرطراوت جمهوری اسلامی در بوستانی به وسعت و عظمت ایران رویید.

سخن از بزرگ روزی است که در آن نوجوانان و جوانان ایران همیشه سربلند، درسی به استعمارگرانِ دوران آموختند که تا ابد در ذهن تاریخ باقی خواهد ماند.

یوم الله سیزدهم آبان، یادآور سه خیزش برخاسته از دانش و بینش و برآمده از همّت و حمیّت مردم دلیری است که در راه انقلاب اسلامی به ندای مقتدای خویش لبیک گفتند و در مقابل جور جائران و ظلم ظالمان ایستادگی کردند.

تبعید حضرت امام خمینی (ره)به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، کشتار دانش آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ و تسخیر لانه ی جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان ۱۳۵۸، همچون رستاخیزی سه گانه، نقشی شگرف در تحرّک و پیشرفت انقلاب اسلامی داشته است و هویت و ماهیت هر سه رویداد، در بردارنده آموزه ها و انگیزه های اسلامی- ایرانی بود و بنیانگذار جمهوری اسلامی به سبب ابعاد ملّی و بین المللی این روز از آن بعنوان «انقلاب دوم» یاد کردند.

این جانب بعنوان خادم مردم غیور ایران در دستگاه عظیم تعلیم و تربیت، ضمن گرامیداشت این رویداد ملّی و نکوداشت یاد و خاطره آفرینندگان آن، امیدوارم عموم هموطنان عزیز، خصوصاً جامعه فهیم فرهنگیان، دانش آموزان عزیز و دانشجویان و دانشگاهیان گرامی تمام همّت و حمیّت خویش را در بزرگداشتِ نمادین این رخداد خطیر و پاسداشت نهادینِ اثرات بهادار و ثمرات برازنده آن به کاربندند.»

منبع:

1399/08/15
13:15:10
5.0 / 5
1517
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین