در گزارش مدیریت آموزش مطرح شد

اهمیت توجه به نقش نوجوانان در ایران قوی

اهمیت توجه به نقش نوجوانان در ایران قوی

به گزارش مدیریت آموزش شعار هفته دانش اموز و روز ۱۳ آبان، نوجوان قوی ایران قوی است و نقشی كه نوجوانان در آینده ایران قوی باید داشته باشند است و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش اموزی برنامه هایی را تدارك دیده است.


علی جانباز معاون فرهنگی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد برنامه های این اتحادیه برای روز دانش آموز اظهار داشت: سال جاری ۱۳ آبان از چند جهت حائز اهمیت می باشد. یک مسئله تعطیلی مدارس و کرونا و فعالیت در فضای مجازی. یک بخش تلاقی این روز با انتخابات آمریکا و یک بخش شرایط اجتماعی سیاسی هست که وجود دارد و همینطور زمان مبارکی هست که همزمان شده با میلاد حضرت رسول و هفته وحدت. ما در مجموع این را مد نظر قرار دادیم که در چه موقعیتی قرار گرفته ایم. وی افزود: مسئله اول تبیین آمریکای خوب و آمریکای بد است که ادبیاتش دارد بر می گردد نزد جامعه و صحبت در سطح جامعه الان این است که آیا آمریکای ترامپ خوب است یا آمریکای بایدن! این جوان و نوجوانی که باید آینده دار این کشور باشد باید در چالشی که این روزها در کشور قرار دارد، مشارکت کند و فهم درستی از مطالب داشته باشد. ما در این راستا وبینارهای تخصصی را با حضور موافقین و مخالفین پیشبینی کردیم که از چند روز پیش این وبینارها در فضای مجازی اینستاگرام بارگذاری شده و ویدئوها در شاد هم بارگذاری شده است. معاون فرهنگی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان بیان نمود: تولید محتوا در این راستا برایمان مهم می باشد. هم در بستر تلویزیون و هم فضاهای آنلاین و شبکه شاد در تلاشیم یک مجموعه تولید محتوا صورت بگیرد که آنجا تاکیدمان بر طنز است که زبان کارسازتری است.
جانباز اظهار داشت: در اشتراک گذاری جنایات آمریکا نکته این است که جنایات آمریکا برای نوجوانان ما شاید ملموس نیست و قرار شد از جنس کنش اجتماعی حرکت هایی صورت بگیرد و هزار کلیشه زنی جنایات آمریکا با مبحث «زیرپا می گذاریمت» انتخاب شده که گروه محدود دانش آموزان تبلیغات آنرا بین چهار راه ها و جلوی مساجد و معابر به اشتراک گذارند. در واقع پیش قراولان ما در این حوزه بچه ها هستند. معاون فرهنگی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان اظهار نمود: در مبحث طنز که گفتم مسئله دیگر آمریکای مراحم است. بحث نقیضه گویی در آمریکای مزاحم و آمریکای مراحم را داریم که با زبان شوخی و طنز و با مبحث زورگویی مدنظر قرار گرفته است. آمریکای جهان خوار مصداقش زورگویی است. تبیین این مسئله است که جهان بدون زورگو چگونه است و ما در نسبت با یک زورگو باید چگونه عمل نماییم، اینجا مدنظر است. او همینطور اظهار داشت: شاید این هفته که از هشتم شروع شده برای هویت یابی و هویشت شناسی نوجوان هفته بسیار مهمی باشد و متأسفانه روز دانش آموز در کشور ما متولی ندارد و ما جزو کمپین حامیان این هستیم که روز دانش آموزا را منحصر نکنیم به ۱۳ آبان و متولی داشته باشد. جانباز در انتها اظهار داشت: همینطور این هفته می تواند هفته شادی باشد و نوجوانان امروز بیشتر از هر گروهی نیاز دارند توجه نشاط انگیزی در منزل به آنها بشود. ما کاروان ها شادی سرود را پیشبینی کردیم که با خودرو بچه ها در چارچوب گروه های کوچک در خیابان ها می چرخند و خانواده ها از منزل آنها را همراهی می کنند و در روزهای غدیر و یا روز قدس هم این تجربه را داشتیم که موفق بود و برای مردم هم جذاب بود. شعار ما در این هفته و روز ۱۳ آبان، «نوجوان قوی ایران قوی است» و نقشی که نوجوانان در آینده ایران قوی باید داشته باشند.

1399/08/12
19:47:48
5.0 / 5
1683
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین