برگزاری مراسم روز دانش آموز در فضای مجازی

برگزاری مراسم روز دانش آموز در فضای مجازی

به گزارش مدیریت آموزش معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینكه باید مشاركت معلمان بسیجی را در كنار تمام ماموریت ها توسعه دهیم عنوان كرد: آموزش و پرورش، دستگاهی فرهنگی است و باید زمینه مشاركت تمام اقشار جامعه را مهیا كند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، علیرضا کاظمی در جلسه مشترک ستاد مرکزی با ستادهای استانی کمک های مومنانه به «پویش لبخند رضایت» اشاره نمود و اظهار داشت: آموزش و پرورش در حوزه پرورشی و فرهنگی، دغدغه بزرگی تحت عنوان «تربیت» دارد.
وی ادامه داد: حالا بخش آموزش با جدیت دنبال می شود؛ اما باید دید تربیت نیز مطابق با اهداف برنامه درس ملی اتفاق می افتد؟.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه لطمه های کرونا و شرایط حاکم بر جامعه در نسل جدید، سال ها بعد دیده می شود اظهار داشت: توجه به حوزه پرورشی که در فرمایشات مقام معظم رهبری مشهود بود لازم و ضروری می باشد. در تلاشیم تا بتوانیم قسمتی از عقب افتادگی های این حوزه را جبران نماییم.
کاظمی افزود: باید با طراحی برنامه های جدید، این مساله را حل نماییم. حالا باید قسمتی از فعالیت ها معطوف به حوزه های تربیتی شود. فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع اعضای ستاد ملی کرونا یک نکته کلیدی تحت عنوان برنامه ریزی برای مشارکت همه جانبه مردم داشت.
وی ادامه داد: برای حل مسائل کشور تنها با رویکرد حاکمیتی موفق نخواهیم شد. آنچه همیشه کشور ما را در بحران ها نجات داده، مردمی کردن مسائل و حل آنهاست.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه باید مشارکت معلمان بسیجی را در کنار تمام ماموریت ها توسعه دهیم عنوان کرد: آموزش و پرورش، دستگاهی فرهنگی است و باید زمینه مشارکت تمام اقشار جامعه را مهیا کند.
کاظمی اضافه کرد: اگر یک دانش آموز بنا به دلیلهای مختلف از تحصیل باز بماند همه ما مسئول هستیم. بااینکه آموزش و پرورش تلاش نموده ضریبب نفوذ آموزش را به ۱۰۰ درصد برساند اما نیاز دارد بسیج فرهنگیان نیز در این عرصه ورود پیدا کنند.
وی درباره افزایش انگیزه معلمان نیز اظهار نمود: امروزه معلمان در یک جهاد آموزشی مشارکت دارند و باید از کوشش های آنها قدرشناسی شود. توجه بسیج فرهنگیان باید به مشکلات آموزشی و پرورشی، مشارکت پذیری جامعه آموزش و پرورش، پر کردن خلاهای پرورشی و تشکیل گروه های جهادی برای مدیریت بحران کرونا و کمک به خانواده های لطمه دیده و دلجویی از آنها معطوف شود.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش همین طور اشاره کرد: باید برای افزایش تاب آوری جامعه معلمان تلاش نماییم و برای تجلیل از معلمان برتر برنامه داشته باشیم.
کاظمی با اعلان اینکه از همکاران خود در حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی انتظار دارم در کنار سازمان بسیج فرهنگیان باشند تا بتوانیم به سمت اقدامات عملیاتی و اجرائی در سطح مناطق برویم اظهار نمود: ۱۳ آبان، روز دانش آموز در پیش است. مراسم این روز همه ساله با مشارکت دانش آموزان برگزار می شد، امسال نیز انتظار داریم این مراسم را در فضای مجازی به خوبی برگزار نماییم تا پاسخ دندان شکنی به استکبار جهانی بدهیم.
وی ادامه داد: پویش های مختلف در نفی ظلم و استکبار جهانی امریکا به راه افتاده است تا دانش آموزان را با توطئه های مختلف آشنا کند.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سردار عباس مطهری، رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور نیز بیان اینکه حالا در شرایطی به سر می بریم که با وجود همه گیری کرونا، مردم و بخش های مختلف دولت برای مقابله با این بیماری بسیج شده اند اظهار داشت: ما در مرحله اول کمک های خود، مبلغ قابل توجهی از طرف فرهنگیان جمع آوری کردیم.

وی ادامه داد: معلمان با وجدان کاری بالا بوسیله فضای مجازی آموزش را دنبال می کنند. حالا وضعیت معلمان بهتر از کادر درمان نیست؛ معلمان شرایط سختی را پشت سر می گذارند بااینکه در حوزه آموزش تلاش بسیاری شده است اما حوزه پرورش نیز نباید روی زمین بماند.

مطهری رویکرد جدید پویش «لبخند رضایت» را توجه به حوزه پرورش دانست و اظهار داشت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، نباید اقدامات آموزش و پرورش و معلمان در این دوران نادیده گرفته شود؛ هیچ عنصری به اندازه معلم در جامعه موثر نیست پس نباید به آنان لطمه وارد شود.

وی با اعلان اینکه معلمان عامل پیشرفت کشور هستند اظهار نمود: در آموزش و پرورش باید به بحث پرورش توجه گردد این مساله انتظار مقام معظم رهبری نیز هست. باید در بسیج تهدیدها را رفع و به فرصت تبدیل نماییم.

بگفته رئیس سازمان بسیج فرهنگیان، هدف پویش لبخند رضایت، ایجاد نهضتی همگانی و مستمر برای کمک به جامعه معلمان و آموزش و پرورش بمنظور اجرای بهینه کارهای پرورشی در کرونا و مقابله و ترمیم زیان های کروناست.

وی ادامه داد: این پویش دو محور دارد؛ باید از معلمان مانند کادر درمان تقدیر شود، نهضت همگانی معلم یاری برای ارتقای پرورش و آموزش در دوران کرونا مدنظر است.

منبع:

1399/08/11
23:05:14
5.0 / 5
1464
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین