امضای تفاهم نامه همكاریهای دوجانبه یونیسف و وزارت آموزش و پرورش

امضای تفاهم نامه همكاریهای دوجانبه یونیسف و وزارت آموزش و پرورش

رئیس مركز امور بین الملل و مدارس خارج از كشور و نماینده یونیسف در جمهوری اسلامی ایران، تفاهم نامه همكاریهای دوجانبه وزارت آموزش و پرورش و صندوق كودكان ملل متحد (یونیسف) برای سال های ۲۰۲۱-۲۰۲۰ را امضا كردند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا و بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در این دیدار غلامرضا کریمی ضمن تشکر و قدردانی از حمایت های مالی و فعالیتهای مشترک آموزشی این نهاد بین المللی تاکید کرد: این وزارتخانه آماده است تا در جهت ارتقای کیفیت آموزشِ متناسب با رویکردهای جمهوری اسلامی ایران با یونیسف همکاری کند.
رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در مورد فعالیتهای انجام شده وزارت آموزش و پرورش در زمینه کووید- ۱۹و بازگشایی مدارس نکاتی را بیان کرد و از یونیسف درخواست کرد تا تجربیات برتر جهانی در حوزه آموزش را در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار دهد.
وی هم چنین از همکاری و حمایت یونیسف برای برگزاری کنفرانس بین المللی آموزش پناهندگان تشکر کرد.
در ادامه نماینده یونیسف در جمهوری اسلامی ایران پیشرفت های ایران در حوزه آموزش، بخصوص در زمینه پوشش تحصیلی 99 درصدی دانش آموزان و حذف نابرابری تحصیل دختران و پسران را قابل تقدیر دانست.
خانم آبرایان هم چنین تلاشهای وزارت آموزش و پرورش در واکنش به کووید-۱۹ و اقدامات انجام شده برای باز گشایی مدارس را مهم دانست وآمادگی یونیسف برای همکاری با وزارت آموزش وپرورش مبنی برآموزش بین فرهنگی برای پناهندگان و در اختیار گذاشتن تجربیات موفق جهانی در حوزه آموزش را اعلام نمود.
شایان ذکر است پشتیبانی از گسترش آموزش فراگیر برای کودکان با نیازهای ویژه، ارتقای کیفیت آموزشی، یادگیری در شرایط بحران (با تمرکز بر بحران کووید-19)، حمایت فنی از تدوین و به روزرسانی استانداردها و ابزارهایِ پایشِ وضعیت آب و بهداشت، پیشگیری و کنترل شیوع بیماری کووید-19 در مدارس، آموزش کودکان پناهنده و مهاجر با تاکید برتقویت ظرفیت های ملی برای آموزش چند فرهنگی و فراگیر، تدوین برنامه اقدام برای شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل در آموزش رسمی عمومی و دربرگیری و نگه داشتِ کودکان خارج از مدرسه در نظام آموزشی ملی – در استان منتخب – در همکاری با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی از مهم ترین محورهای همکاری وزارت آموزش و پرورش با یونیسف در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰است.
منبع:

1399/08/09
23:18:03
5.0 / 5
1478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین