اعتراض والدین به طولانی بودن آموزشهای مدارس غیردولتی

اعتراض والدین به طولانی بودن آموزشهای مدارس غیردولتی

مدیریت آموزش: مدیركل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به نگرانی، اعتراض و خستگی والدین برای آموزش های طولانی بعضی از مدارس در شبكه مجازی، بر رعایت ساعات كلاس درس مطابق دستورالعمل ارسالی آموزش و پرورش تاكید نمود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، عبدالرضا فولادوند در پیام تصویری خطاب به مدارس خاص و غیردولتی اظهار داشت: متاسفانه مشاهده شده است که در طول ایام گذشته برخلاف دستورالعمل ارسالی که درباره نحوه اداره مدارس و زمان کلاس های درس ارسال شد برخی مدارس تخطی کرده اند و دقیقا برنامه هفتگی حضوری دانش آموزان را در فضای مجازی دنبال می کنند.
وی اضافه کرد: حداکثر تدریس کلاس در آموزش مجازی آموزش در زمان بحران برای متوسطه اول و دوم ۳۵ دقیقه و برای دوره ابتدایی ۲۵ دقیقه است. متاسفانه بعضی مدارس و خصوصاً مدارس غیردولتی به صورتی وارد رقابت شده اند و از ساعت یک ربع به هشت تا ۱۴ یا ۱۵ بچه ها را در کلاس های مجازی نگه می دارند و همین طور کلاس های فوق برنامه و کتاب های غیر درسی را در این برنامه ها جا می دهند.
مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران اشاره کرد: باید مدارس ساعت آموزش در کلاس های مجازی را برمبنای دستورالعمل ارسالی شماره ۱۱۸۶۴۲/۷ که در تاریخ ۲۷ مهر سال جاری ابلاغ گردید رعایت نمایند. همین طور کتب غیر درسی به هیچ عنوان نباید در این برنامه تدریس گردد و تاکید بر روی برنامه درسی ملی است.
فولادوند ضمن هشدار به مدارس غیر دولتی و خاص عنوان کرد: دانش آموزان مدت طولانی اینگونه باید آموزش ببینند و جسم دانش آموز در خطر است. باید سلامت دانش آموز در اولویت باشد و باید رعایت زمان مقرر رعایت شود.
وی افزود: خواهش می کنم موسسان مدارس غیر دولتی سلامتی دانش آموزان را مد نظر قرار دهند. برنامه ورزش صبحگاهی برای تحرک و شادابی دانش آموزان شان در همان بستر شاد و بوسیله لایو ارائه و ارتباط با دانش آموزان داشته داشته باشند. اصل تاکید ما بر استفاده از شبکه شاد است.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: مطالبی که بیان شد خواسته خانواده هاست آنها از آموزش مداوم و طولانی در شبکه مجازی خسته شده اند. تاکید ما این است که از محتوای درست و غنی آموزشی شبکه شاد استفاده گردد و دانش آموزان را پس از تدریس به تماشای تکرار مباحث ترتیب داده شده در مدرسه تلویزیونی ارجاع دهید.
منبع:

1399/08/09
15:42:24
5.0 / 5
1437
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین