وزیر آموزش و پرورش؛

كرونا موجب شد به همكاری بین خانه و مدرسه بیشتر فكر نماییم

كرونا موجب شد به همكاری بین خانه و مدرسه بیشتر فكر نماییم

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش و پرورش، اظهار داشت: ارتباط بین خانه و مدرسه یك موضوع راهبردی و ضرورتی اجتناب ناپذیر است.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، محسن حاجی میرزایی، در نشست مشترک مدیران کل آموزش وپرورش و روسای انجمن های اولیا و مربیان استانها که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به اینکه انجمن اولیا و مربیان همه آموزش و پرورش است، اظهار نمود: انجمن اولیا و مربیان رسالت و ماموریت بسیار بزرگ و خطیری دارد. شأن و جایگاه انجمن بسیار بیشتر از آن چیزی است که در ساختار آموزش وپرورش دیده شده است و برای بازگشت انجمن به شأن و جایگاه مناسب در ساختار آموزش وپرورش کمک خواهم کرد. وی با اشاره به اینکه یکی از پیچیده ترین کارها، کارهایی است که اجزای آن بین بخش های مختلف است، اظهار نمود: در چنین شرایطی اگر بخش هایی ماموریت خودرا کنار بگذارند یا متعارض بخش دیگری شوند فعالیت آن بخش کند شده یا در جهت منفی و معکوس خواهد شد. حاجی میرزایی افزود: موضوع تعلیم و تربیت در میان خانواده و آموزش وپرورش تقسیم شده است و این دو نهاد باید با یکدیگر هم راستا باشند و اگر این اتفاق نیفتد، دانش آموزان گرفتار سردرگمی خواهند شد. بنا بر این موضوع ارتباط بین خانه و مدرسه یک موضوع راهبردی و یک لزوم غیرقابل چشم پوشی است.
وی با اشاره به اینکه در شرایط کرونا بستر همکاری بین خانواده و مدرسه آماده تر شده است، اظهار نمود: کرونا فرصت خوبی فراهم نموده است تا به همکاری بین خانه و مدرسه بیشتر فکر نماییم، بدین سبب نیازمند نگاه متفاوت به این مساله و تعیین اهداف مناسب هستیم.
حاجی میرزایی با اعلان اینکه مجموعه ای موفق است که طرح های مستمر و با لایه های گوناگون اجرایی همراه باشد، اظهار نمود: باید دانش و تجربه داخلی و بین المللی را بررسی کرد تا با بهره بردن از آن بتوانیم مشارکت خانواده ها را در مدیریت و کارهای اجرایی مدرسه بیشتر نماییم.
وزیر آموزش وپرورش بابیان اینکه یکی از فاکتورهای ارزیابی مدارس می تواند به این مساله اختصاص پیدا کند که چقدر خانواده ها وقتشان را به مدرسه اختصاص می دهند، اظهار نمود: مدرسه باید کانون تحولات محله باشد و پیوندهای عمیق با آن برقرار کند تا به کانون تحولات و تصمیم گیری ها و به قطب کارهای فرهنگی، هنری و تربیتی محله تبدیل گردد.
حاجی میرزایی اشاره کرد: انجمن اولیا و مربیان مجال بسیار زیادی برای یادگیری، خلاقیت، پیشرفت و ارتقا دارد و ظرفیت های فراوانی جهت استفاده از فرصت هایی که در اختیار می گذارد، دارد.
عضو کابینه دولت تدبیر و امید، با اعلان اینکه انجمن اولیا و مربیان می تواند خانواده ها را با مفاهیم تربیتی بطور عمیق آشنا کند، اظهار نمود: در موضوع آموزش خانواده ها می توان از ظرفیت های شبکه شاد برای آموزش خانواده ها بهره برد تا مفاهیم تربیتی موردنیاز خانواده ها در مورد آموزش و تربیت فرزندانشان بطور عمیق به آنها آموزش داده شود.
وی اضافه کرد: چنانچه این آموزش ها دربسته بندی خوب با زمان بندی مناسب و محتوای موردنیاز خانواده ها ارائه شود با استقبال زیادی از جانب خانواده ها مواجه خواهد شد و کمک زیادی به آموزش وپرورش، خانواده ها و جامعه خواهدنمود.
حاجی میرزایی با اشاره به اهمیت وجود مراکز مشاوره در انجمن اولیا و مربیان اظهار داشت: از مراکز مشاوره انتظار ارائه گزارش های تحلیلی داریم چونکه این مراکز می توانند باتوجه به آمارهای مراجعان خود بگویند چه موضوعاتی در سطح جامعه و بین خانواده ها در حال اتفاق است و چه موضوعاتی و در چه شرایط و زمانی خانواده ها و یا دانش آموزان را گرفتار بحران های روحی و روانی می کند و نیازمندی های آنان را به مراکز مشاوره به وجود می آورد.
وی در آخر اظهار داشت: همه فرصت هایی که در اختیار ما قرار می گیرد گذرا است، بدین سبب باید از فرصت به وجود آمده برای توسعه و پیشرفت جامعه به خوبی استفاده نمائیم.


منبع:

1399/07/10
19:29:40
5.0 / 5
1493
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین