رخشانی مهر خبر داد

اعلام آمادگی ائمه جمعه برای ترویج و توسعه سنت حسنه مدرسه سازی

اعلام آمادگی ائمه جمعه برای ترویج و توسعه سنت حسنه مدرسه سازی

مدیریت آموزش: در دیدار رئیس سازمان نوسازی مدارس كشور و رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه ضمن تشریح اقدامات خیرین مدرسه ساز قرار بر این شد تا از ظرفیت ائمه جمعه برای ترویج مدرسه سازی بهره گرفته شود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، مهراله رخشانی مهر در دیدار با حجت الاسلام شیخ محمدجواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه به تشریح اقدامات خیرین مدرسه ساز پرداخت و بیان کرد: از مجموع ۵۲۰ هزار کلاس درس بیش از ۱۳۰ هزار کلاس توسط خیرین ساخته شده است همین طور از سال ۹۶ تابحال خیرین سهم ۵۰ درصدی در تامین فضاهای آموزشی و کلاس ها داشته اند. وی افزود: سال قبل هم هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان تعهد خیرین بود؛ علاوه بر آن ۲۱۰ میلیارد تومان برای ساماندهی استان های سیل زده را داشتیم و به همین دلیل دولت هم ۱۵۰ میلیارد تومان برای موضوع مدرسه سازی در مناطق سیل زده کمک کردند. رخشانی مهر یکی از عوامل هم در رشد مشارکت خیرین را عمل به تعهدات دولت دانست و اظهار داشت: دولت از سال ۹۶ به بعد تعهدات خودش عمل کرد و الان هم سهم خیرین به اندازه ۳ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور بیان کرد: بیش از آنکه به مدرسه سازی نیاز داشته باشیم نیاز به فرهنگ کار خیر داریم و آموزش و پرورش می تواند نقش خودش را به درستی عمل کند؛ علاوه بر آن گروه های جهادی می تواند نقش موثری در توسعه فرهنگ کار خیر داشته باشد همانطور که شاهد بودیم یک جوان به نام مرحوم حسین علیمرادی از همین گروه های جهادی آغاز کرد و در نهایت هم در همین مسیر جان خودرا فدا کرد. وی با اشاره به راه اندازی بسته تحولی مشارکت های مردمی اظهار داشت: این مساله ما را ملزم می کند تا مشارکت مردم را با رویکرد جمع سپاری نسبت به قبل افزایش دهیم.
دین خاستگاه اصلی تعمیم کارهای خیر و ترویج ارزش هاست در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری با اشاره به اهمیت مدرسه سازی بیان کرد: باتوجه به ارزش کارهای انجام شده، حوزه دین خاستگاه اصلی تعمیم کارهای خیر و ترویج ارزش هاست و به همین دلیل از این بستر می توانیم برای دعوت عمومی به کار خیر و خصوصاً مدرسه سازی استفاده نمائیم. وی افزود: باتوجه به تجارب موفقی که در عرصه مدرسه سازی شاهد می باشیم آمادگی داریم تا از ظرفیت ائمه جمعه برای ترویج این سنت حسنه بهره بگیریم و حتی در بعضی اجتماعات دراین زمینه کار را ترویج کنند. رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه بیان کرد: در شبکه ائمه جمعه آمادگی خودرا برای ترویج و توسعه این کار اعلام می نماییم و مدرسه سازی را بعنوان مصداق کار حسنه در نظر داریم.

1399/04/13
22:46:05
5.0 / 5
2552
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین