تاكید یك عضو كمیسیون آموزش بر فراهم كردن زیرساخت های لازم برای زوج و فرد شدن مدارس

تاكید یك عضو كمیسیون آموزش بر فراهم كردن زیرساخت های لازم برای زوج و فرد شدن مدارس

یك عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اجرای كامل طرح زوج و فرد شدن مدارس را دسترسی تمامی دانش آموزان كشور به امكانات اینترنتی دانست و اظهار داشت: ابتدا باید بررسی نماییم آیا تمامی دانش آموزان برای آن سه روزی كه در خانه خواهند بود برای ارتباط تحصیلی و آموزشی خود با معلم به امكانات اینترنتی دسترسی دارند یا خیر.


رضا حاجی پور در گفتگو با ایسنا، درباره مبحث امکان زوج و فرد شدن حضور دانش آموزان در مدارس اظهار داشت: بسترها و زمینه این مورد هنوز فراهم نشده است. بنابراین آموزش و پرورش و مسئولین امر باید ابتدا بستر این مورد را فراهم نمایند و سپس بستر زوج و فرد شدن مدارس را فراهم نمایند.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه امکانات اینترنتی در بسیاری از مناطق کشور فراهم نیست، افزود: ابتدا باید بررسی نماییم در حوزه فضای مجازی و اینترنت به چه میزان در کشور بسترها و امکانات را فراهم نموده ایم. مبحث زوج و فرد شدن حضور دانش آموزان در مدارس و بهره مندی دانش آموزان از امکانات اینترنتی برای امکانات شهری مشکلی ندارد ولی دانش آموزان در آن مناطقی که دسترسی به اینترنت وجود ندارد باید در این عرصه چه کنند؟
حاجی پور با اشاره به اینکه امکانات اینترنتی برای بعضی از خانواده ها و دانش آموزان فراهم نیست، افزود: باآنکه امکان دارد این خانواده ها به امکانات سخت افزاری همچون تلفن همراه هوشمند دسترسی داشته باشند ولی باید بررسی نماییم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات چه امکاناتی را در حوزه اینترنت برای مناطق فراهم نموده است تا دانش آموزان بتوانند در آن سه روزی که در منزل حضور دارند ارتباط لازم آموزشی و تحصیلی را با معلم خود متصل نگه دارند.
نماینده مردم آمل در مجلس در انتها تصریح کرد: تاکید من بر توجه به زیرساخت ها و امکانات این مورد است. در مبحث انتخابات اخیر هم در بعضی مناطق انتخابات به صورت مکانیزه و الکترونیک برگزار شد، ولی در بعضی مناطق به علت مشکلات زیرساختی و نبود اینترنت این کار صورت نگرفت. تا زیرساخت ها آماده نشود، آغاز این مورد صحیح نخواهد بود.1399/04/11
13:52:37
5.0 / 5
2535
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین