مدیركل آموزش و پرورش استان خوزستان خبر داد:

آمادگی برگزاری كنكور در خوزستان

آمادگی برگزاری كنكور در خوزستان

به گزارش مدیریت آموزش مدیركل آموزش و پرورش استان خوزستان اظهار داشت: استان خوزستان آمادگی كامل را برای برگزاری كنكور سراسری دارد.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، کوروش مودت عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: سال جاری نحوه برگزاری امتحانات پایه نهم به اختیار استان ها قرار داده شده است و این آزمون در شبکه شاد برای دانش آموزان خوزستانی برگزار گردید.
وی اضافه کرد: همینطور از وزارت آموزش و پرورش خواسته ایم تا امتحانات دانش آموزان پایه دوازدهم با تأخیر سه هفته ای تا یک ماهه برگزار گردد که با این طرح موافقت شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان بیان نمود: سال قبل برای برگزاری امتحانات پایه دوازدهم ۳۶۳ اجرا در استان خوزستان برپا بود که سال جاری به علت رعایت فاصله گذاری اجتماعی این تعداد به ۵۲۰ واحد افزایش پیدا کرد.
مودت خاطرنشان کرد: مردم ابتدا نگران فرزندان خود بودند ولی وقتی رعایت فاصله گذاری اجتماعی و فاصله های یک و نیم تا دو متری را میان دانش آموزان و همینطور فرش را که آغشته به آب ژاول دیدند نگرانی هایشان برطرف شد.
وی عنوان کرد: همینطور ۵۲۰ کارگاه سلامت در حوزه های امتحانی برگزار شده بود و استفاده از تب سنج و ماسک برای دانش آموزان هم الزامی بوده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان اظهار داشت: ستاد اجرای کنکور استان خوزستان اقدامات خوبی را در این راستا انجام دادند و موارد آموزشی مورد نیاز برای دانش آموزان کنکوری انجام شده و در اختیار آنها قرار گرفته است.
مودت با اشاره به اینکه در نیمه دوم تیرماه هم برگزاری امتحانات مدارس «تیزهوشان» و «شاهد» را پیش رو داریم، اضافه کرد: تلاش می شود تا شبکه «شاد» در استان خوزستان بیشتر از گذشته تقویت شود تا اگر مهرماه سال جاری احتیاج به استفاده از این شبکه بود، دانش آموزان با مشکل احتمالی مواجه نشوند.
وی عنوان کرد: عرضه طرح آجر به آجر از جانب سازمان نوسازی، عرضه طرح انسداد مبادی بی سوادی با تاکید بر شناسایی و جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل، عرضه برنامه های مربوط به اجرای پروژه مهر در استان خوزستان و همینطور توسعه فضای دانشگاه فرهنگیان در این استان چند دستور کار این جلسه شورای آموزش و پرورش است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان در انتها اظهار داشت: استان خوزستان آمادگی کامل را برای برگزاری کنکور سراسری دارد.


منبع:

1399/03/30
21:06:30
5.0 / 5
2597
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین