وزیر آموزش و پرورش:

۳۰ درصد نیروی ورودی به آموزش و پرورش متناسب با تحصیلاتشان به خدمت گرفته نشدند

۳۰ درصد نیروی ورودی به آموزش و پرورش متناسب با تحصیلاتشان به خدمت گرفته نشدند

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه به كارگیری نیروی انسانی در آموزش و پرورش تحت تأثیر سیاست های گوناگونی است، اظهار داشت: در سال های گذشته ۳۰ درصد نیروهایی كه وارد آموزش و پرورش شدند، تعادل جذب را به هم زدند و متناسب با تحصیلاتشان به خدمت گرفته نشدند.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در نشستی با گروه های جهادی مدرسه ساز، ضمن تسلیت فرا رسیدن سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی اظهار نمود: نغمه های خوبی که امروز از جهادگران مدرسه ساز شنیده می شود حاصل تلاشهای امام راحل و مقام معظم رهبری است و ان شاءالله این کشور بیشتر از پیش راه استقلال و پیشرفت را بپیماید.

وی با عنایت به این که کشور به ساخت مدرسه برای رسیدن به استانداردهای لازم نیاز دارد، اظهار داشت: ۱۲ درصد مدارس باید تخریب و از نو ساخته شوند و ۱۸ درصد مدارس باید مقاوم سازی شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: تغییر توزیع جمعیت در کشور سبب شده است که برخی مدارس در بعضی مناطق بلااستفاده شود و به مدارس دیگری در شهرها و حاشیه شهرها نیاز پیدا نماییم.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه به روح جهادی بیشتر از مدرسه سازی نیاز داریم، اظهار نمود: فرهنگی که مدرسه سازی را اشاعه می دهد منجر به تربیت می شود، فرایندی که در مدرسه هم به دنبال آن هستیم بنابراین مدرسه سازی در ادامه همان هدفی است که در مدرسه پیگیری می شود.

وی با اشاره به اینکه هدف واحدی در ساخت مدرسه داریم و سایر مسائل را می توانیم با گفتگو حل و فصل نماییم، اظهار داشت: آینده جامعه در آموزش و پرورش شکل می گیرد. بنابراین لازم است کسانی در این کار قدم بر می دارند دل در گرو نظام، انقلاب و پیشرفت کشور داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در این حوزه که فرهنگ مشارکت اجتماعی و کار جهادی را توسعه دهیم نیازمند کار گروهی با تیم های جهادی هستیم، اظهار داشت: جامعه با مشارکت در مدرسه سازی بیشتر از کمک به توسعه فضاهای آموزشی به بهبود سطح فرهنگ کمک می نماید.

حاجی میرزایی با اشاره به رونمایی و اجرای طرح «آجر به آجر» اظهار نمود: سال جاری این طرح را اجرا کردیم تا هرکسی که با هر سرمایه ای مشتاق کار مدرسه سازی است وارد میدان عمل شود.

وی با اشاره به اینکه شرایط کرونا ما را وارد زیست بومی جدید کرد، اظهار داشت: در این شرایط آموزش را نمی توانستیم تعطیل نماییم و در ابتدای مسیر به پخش برنامه های آموزش دروس از راه تلویزیون پرداختیم و بنابر آمار صدا و سیما بیشتر از ۲۷ میلیون بار فایل های این برنامه های آموزشی دانلود شد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در ۱۱ استان معلمان در مناطق روستایی با رعایت فاصله گذاری کلاس های درس را برپا کردند، اظهار داشت: این اقدامات نشان از روحیه جهادی و انقلابی در آموزش و پرورش و معلمان دارد.

حاجی میرزایی با اشاره به شرایطی که ویروس کرونا بر مدارس دنیا تحمیل کرد، خاطرنشان کرد: در یک مسابقه هماهنگ با دنیا سرافراز بیرون آمدیم و می دانیم که هیچ برنامه ای جای آموزش حضوری را نمی گیرد اما ناچار به برگزاری دوره های مجازی بودیم ضمن آنکه درصدد احصای رفع کاستی های آن بودیم.

وی با تاکید بر نقش مهم و موثر معلم در آموزش و پرورش اظهارکرد: به کارگیری نیروی انسانی در آموزش و پرورش تحت تأثیر سیاست های گوناگونی است و در سال های گذشته ۳۰ درصد نیروهایی که وارد آموزش و پرورش شدند تعادل جذب را به هم زدند و متناسب با تحصیلاتشان به خدمت گرفته نشدند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، همینطور نشان سفیر مدرسه سازی توسط وزیر آموزش و پرورش به دانش آموز آرین غلامی - استاد بزرگ شطرنج ایران - اهدا شد. در جریان رقابت های شطرنج زیر ۱۸ سال جهان آرین غلامی با کسب حد نصاب لازم برای استاد بزرگی - سه نورم GM و عبور از ریتینگ ۲۵۰۰ به این عنوان بین المللی دست پیدا کرد.

همچنین آرین غلامی - نماینده شطرنج ایران- در اقدامی جوانمردانه و در پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین حاضر به رقابت با نماینده رژیم صهیونیستی نشد و در ادامه تصمیم گرفت از مسابقات جهانی کناره گیری کند. عدم رویارویی آرین غلامی با شطرنج باز اسرائیلی سبب شد که سردار قاسم سلیمانی با آرین غلامی دیدار و انگشتر خویش را به او اهدا کند. به همین مناسبت در دیدار مقام معظم رهبری با آرین غلامی رهبر گرانقدر انقلاب او را یکی از سرمایه های انقلاب دانست.
1399/03/15
22:59:09
5.0 / 5
2705
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین