حسینی:

آموزش و پرورش هرچه زودتر وضعیت مدارس را تعیین تكلیف كند

آموزش و پرورش هرچه زودتر وضعیت مدارس را تعیین تكلیف كند

به گزارش مدیریت آموزش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه در وضعیت فعلی دانش آموزان همچنان در شرایط مبهم و نامعلوم آموزشی به سر می برند، خواهان تعیین تكلیف هرچه زودتر وضعیت مدارس شد.


سیده فاطمه حسینی در گفتگو با ایسنا با اشاره به وضعیت تعطیلی مدارس به علت انتشار كرونا و آموزش مجازی دانش آموزان اظهار داشت: تجربه دوماه اخیر و آموزش دانش آموزان بر پایه فضای مجازی نشان داده كه نمی توان آموزش را تنها در این فضا متمركز كرد و دانش آموزان نیازمند حضور در مدارس و كلاس های درس هستند.
حسینی با تاكید بر اینكه در شرایط فعلی امكان حضور دانش آموزان در مدارس وجود ندارد و كوشش برای تعطیل نشدن آموزش باوجود تعطیلی مدارس اقدامی قابل تقدیر است، در عین حال اظهار داشت: شاید آموزش مجازی در دو ماه اخیر مثبت بوده باشد اما تداوم آن نیازمند بررسی های بیشتر و توجه به تجارب جهانی در این حوزه است.
این عضو فراكسیون زنان مجلس با تاكید بر اینكه دسترسی همه دانش آموزان در سرتاسر كشور چه به لحاظ سخت افزاری و همینطور نرم افزاری برای بهره گیری از آموزش مجازی میسر نیست، تصریح كرد: دانش آموزان مناطق محروم و عشایری و حتی در خیلی از كلان شهرها ازجمله تهران این مشكل وجود دارد و صرفا نمی توان بر آموزش مجازی تكیه كرد.
نماینده تهران تصریح كرد: با عنایت به آنكه حدود دو ماه تا آخر سال تحصیلی باقی مانده است، وزارت آموزش و پرورش هرچه زودتر سناریوهای مدنظر برای تعیین تكلیف سال تحصیلی ۹۹-۹۸ را مورد ارزیابی قرار داده و تكلیف نهایی این سال تحصیلی را برای دانش آموزان و خانواده هایشان تعیین و تشریح كند.
حسینی با اشاره به اینكه در وضعیت فعلی دانش آموزان همچنان در شرایط مبهم و نامعلوم آموزشی به سر می برند، اظهار داشت: از یك سو نمی توان تا خرداد ماه منتظر ماند و بعد از آن تصمیم گیری كرد و از طرفی هم نمی توان با صرف آموزش های مجازی در این دوره، سال تحصیلی را به پایان برد.
این نماینده مجلس ضمن انتقاد از صدا و سیما درباره كم كیفیت بودن برنامه های آموزشی تلویزیونی دانش آموزان، تصریح كرد: كمترین انتظار از وزارتخانه آموزش و پرورش در ایام مانده به پایان سال تحصیلی، تعیین تكلیف وضعیت آموزشی دانش آموزان در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ و همینطور نحوه برگزاری امتحانات و كنكور است.
حسینی همینطور تصریح كرد: مبحث دیگر آن است كه دولت باید فكری برای معلمان حق التدریس كنند. این افراد با وجود آنكه مدارس از منظر حضور در كلاس های درس تعطیل می باشد اما فعالیت و آموزش را تعطیل نكرده و دوركاری می كنند و حجم كار افزایش یافته است. با این وجود از سوی دیگر با این مساله مواجهند كه بنا به تعطیلی مدارس به آنها حقوق پرداخت نشود. ازاین رو دولت باید در این حوزه به صورت جدی مبحث را پیگیری كند.1399/01/27
14:54:36
5.0 / 5
3439
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین