ابلاغ دستورالعمل طرح مدرسه میزبان، ارسال تجهیزات ورزشی به مدارس

ابلاغ دستورالعمل طرح مدرسه میزبان، ارسال تجهیزات ورزشی به مدارس

به گزارش مدیریت آموزش معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از ارسال تجهیزات ورزشی به مدارس در آستانه بازگشایی مدارس اطلاع داد و اظهار داشت: دستورالعمل ˮمدرسه میزبانˮ هم ابلاغ گردیده و از الان مدرسه ها برای اجرای مسابقات ورزشی آماده می شوند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، مهرزاد حمیدی در دومین روز از گردهمایی مشترك اعضای شورای معاونان و مدیران كل آموزش وپرورش به تشریح و تبیین برنامه های سال تحصیلی جدید پرداخت و از ارسال تجهیزات ورزشی به مدارس در آستانه بازگشایی مدارس اطلاع داد و اضافه كرد: تلاش می نماییم ساحت تربیت بدنی و سلامت را پیگیری نماییم.
وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره شاداب سازی دانش آموزان خاطرنشان كرد: رئیس جمهور بر ورزش مدارس همواره تاكید می كنند در سند تحول هم به حوزه زیستی و بدنی اشاره شده است.
حمیدی اظهار داشت: یك صد هزار آموزگار تحت آموزش های تربیت بدنی قرار گرفتند، توسعه تجهیزات و فضاهای ورزشی هم در دستور كار قرار دارد و همینطور در آستانه بازگشایی مدارس ۳۵ میلیارد تومان تجهیزات ورزشی به مدارس استان ارسال می شود.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه آسفالت مدارس همچون فعالیت هایی است كه با تعامل با شهرداری ها انجام شده است، اظهار نمود: مبحث ایمن سازی، خط كشی فضای مدارس، بهداشت مدارس ازجمله فعالیت های انجام شده است.
حمیدی اظهاركرد: مدارس پویا در پروژه مهر دیده شده است ازاین رو سعی كردیم حیاط پویا را به مدرسه پویا تبدیل نماییم بنابراین دستورالعمل ها ابلاغ گردیده است.
وی با اشاره به اینكه در طرحی جدید در ساعات درسی دانش آموزان یك دقیقه حركات ورزشی انجام می دهند، اظهار نمود: سالن های ورزشی در۳۸۰ مدرسه دخترانه مطابق با برنامه های درسی بوجود آمده است.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اظهار نمود: دستورالعمل "مدرسه میزبان" ابلاغ گردیده و از الان مدرسه ها برای اجرای مسابقات ورزشی آماده می شوند.
وی از آماده شدن ۱۵۰ زمین چمن مصنوعی برای اول مهر اطلاع داد و اضافه كرد: ۸۲ درصد ابلاغ مربیان تربیت بدنی صادرشده است و در بحث ایمنی سعی كردیم تا حوادث به شدت كاهش پیدا كند، مطالعات نشان می دهد كه باید در حوزه ایمنی آموزش های لازم را به دانش آموزان عرضه دهیم.
به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش وپرورش، حمیدی خاطرنشان كرد: در پروژه مهر، مسائل ایمنی گنجانده شده است همینطور در سال تحصیلی جدید مسابقات ورزشی را به استان ها واگذار می شود.1398/06/24
16:02:45
5.0 / 5
4270
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین