سرگردانی ۸۰۰۰ دانش آموز تهرانی با پلمب احتمالی ۱۱مدرسه

سرگردانی ۸۰۰۰ دانش آموز تهرانی با پلمب احتمالی ۱۱مدرسه

به گزارش مدیریت آموزش رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران از سرگردانی ۸۰۰۰ دانش آموز تهرانی در صورت پلمب ۱۱ مدرسه دارای مالك حقیقی اطلاع داد.


مسعود ثقفی در گفتگو با ایسنا، در اینباره توضیحات بیشتری عرضه و اظهار نمود: مدتی است یكی از نهادها كه مالكیت حقوقی ۱۱ مدرسه را دارد حكم قلع و قمع آنها را گرفته است.
وی افزود: اگر این احكام اجرا شود ۸۰۰۰ دانش آموز در این مدارس سرگردان می شوند.
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره كل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینكه بعنوان مثال یكی از این مدارس در دوره دوم ابتدایی در منطقه ۲ تهران ۵۴۰ دانش آموز دارد كه در صورت قلع و قمع مدرسه، در اطراف آن تا شعاع طولانی مدرسه جایگزینی وجود ندارد اظهار داشت: با عنایت به اینكه شهر تهران به لحاظ فضای آموزشی جزو فقیرترین شهر ها به حساب می آید، پلمب هر یك از این مدارس ما را با مشكلات عدیده ای برای سامان دادن به دانش آموزان روبه رو می كند.
ثقفی افزود: بالغ بر ۴۰۰۰ مدرسه در تهران داریم كه از این تعداد هم اكنون ۴۷ مدرسه دارای مالك حقیقی و ۲۳ مدرسه دارای مالك حقوقی در معرض قلع و قمع قرار دارند.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینكه در حال رایزنی با مالكان هستیم اظهار داشت: امیدواریم با توافق اجاره یا تهاتر با ملك معوض، موافقت آنها را به دست بیاوریم تا دانش آموزان در همان مدرسه به تحصیل خود ادامه دهند.
وی افزود: متأسفانه افزایش نرخ اجاره و فروش املاك سبب شده كه فشار برخی مالكان حقیقی به آموزش و پرورش بیشتر از گذشته شود، اما در این میان متأسفانه شاهدیم كه حتی مالكان حقوقی هم به دنبال تغییر كاربری آموزشی هستند تا ارزش ملك آنها چند برابر شود. به علت فشارها چاره ای نداریم جز اینكه ۱۱ مدرسه شاهد را در تهران منحل نماییم.1398/04/10
20:20:34
5.0 / 5
4369
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین