سرپرست سازمان نهضت سوادآموزی:

سوادآموزی بالای ۴۹ ساله ها را فراموش نمی نماییم

سوادآموزی بالای ۴۹ ساله ها را فراموش نمی نماییم

مدیریت آموزش: سرپرست سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به اینكه ماموریت نهضت سوادآموزی پوشش افراد ۱۰ تا ۴۹ سال است، ولی ما در دوره ماموریتی جدید بالای ۴۹ ساله ها را فراموش نمی نماییم، اظهار داشت: هم اكنون از مجموع افراد تحت پوشش، ۶۰ درصد مشغول تحصیل در دوره انتقال و تحكیم و مابقی در دوره ابتدایی آموزش سواد هستند.


شاپور محمدزاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه دستاوردهای انقلاب در همه زمینه ها خوب بوده و در نهضت سوادآموزی باز با عنایت به آمار و ارقام، خوب كار شده است، اظهار نمود: امكان دارد برخی سوال كنند كه چرا سپس گذشت ۴۰ سال هنوز بی سواد داریم؟ باید توجه كرد كه باسوادی مطلق در اغلب نقاط جهان نداریم و مأموریت نهضت سوادآموزی باز پوشش افراد ۱۰ تا ۴۹ سال است. البته ما در دوره مأموریتی جدید بالای ۴۹ ساله ها را فراموش نمی نماییم.
وی ادامه داد: علاوه بر این حالا صرف آموزش خواندن و نوشتن و سوادآموزی مطرح نیست و سوادآموزان دوره انتقال و تحكیم را می گذرانند. از مجموع افراد تحت پوشش، ۶۰ درصد مشغول تحصیل در دوره انتقال و تحكیم و مابقی در دوره ابتدایی آموزش سواد هستند. دوره تحكیم و تثبیت برای پیشگیری از بازگشت به بی سوادی اجرا می شود.
سرپرست سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به اینكه دو میلیون و ۶۰۰ هزار بی سواد در سنین ۱۰ تا ۴۹ سال در كشور داریم كه البته ۴۰۰ هزار نفرشان باز اتباع خارجی هستند، اظهار داشت: نرخ باسوادی پیش از انقلاب ۵۲.۵ درصد بود و الان به مرز ۹۴.۷ درصد رسیده است. چه بخواهیم و چه نخواهیم شماری بازمانده از تحصیل در كشور داریم كه امكان دارد به مدرسه باز نگردند و در سنوات متمادی به آمار جامعه هدف سوادآموزی افزوده شوند.
محمدزاده درباره بودجه نهضت سوادآموزی در سال ۹۸ باز اظهار نمود: حسن نهضت سوادآموزی این است كه بابت هر باسواد هزینه را پرداخت می نماییم و از بابت بودجه نگرانی نداریم. یك مشكل در این حوزه این است كه در سال های گذشته برخی استان ها بودجه نهضت سوادآموزی را در مسیرهای دیگری هزینه می كردند و تمام هم و غم ما این است كه این بودجه را ۱۰۰ درصد به نهضت برگردانیم و در راه صحیح استفاده نمائیم.1397/11/23
14:13:37
5.0 / 5
4877
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین