رییس پلیس پایتخت در اجرای مرحله ۱۶ طرح رعد خبر داد

افزایش فعالیت سارقان بدون سابقه در تهران، جمع آوری ۴۸۸ معتاد متجاهر از اطراف مدارس

افزایش فعالیت سارقان بدون سابقه در تهران، جمع آوری ۴۸۸ معتاد متجاهر از اطراف مدارس

مدیریت آموزش: رییس پلیس پایتخت از دستگیری و جمع آوری بالغ بر ۲۷۰۰ مجرم و معتاد مجاهر در پایتخت اطلاع داد.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی در اجرای مرحله ۱۶ از طرح رعد كه بامداد امروز در مقر پلیس پیشگیری پایتخت برگزار شد، اظهار نمود: ۱۶ مرحله از این طرح با تلاش همكاران من در سطح كلانتری ها و پلیس پیشگیری اجرا شد كه خوشبختانه نتایج و دستاوردهای خوبی هم به دنبال داشت.

وی با اشاره به اینكه در این مرحله از طرح، ۲۱۸ حكم قضایی دریافت شده و ماموران پلیس ۲۱۸ مخفیگاه، پاتوق و محل تجمع مجرمان را در تهران شناسایی و منهدم كردند، اظهار داشت: در مجموع ۶۵۷ سارق و مالخر در اجرای این طرح دستگیر شدند.

سردار رحیمی با اشاره به اینكه ۱۹ هزار و ۳۵ مورد از اموال مسروقه هم در اجرای این طرح كشف و ضبط شد اظهار داشت: ۲۶ باند سرقت هم منهدم شد و از مجموع دستگیر شدگان ۲۴۸ دستگاه خودرو و موتورسیكلت كشف و ضبط شد.

رییس پلیس پایتخت ارزش اموال مسروقه مكشوفه را بالغ بر ۷ میلیارد تومان اعلام نمود و اظهار داشت: این افراد تابحال در مجموع به بیشتر از ۱۳ هزار و ۱۱ مورد سرقت اعتراف كرده اند و تحقیقات از آن ها ادامه دارد.

هشدار نسبت به افزایش فعالیت سارقان بدون سابقه

سردار رحیمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ۶۵۷ سارق و مالخری كه دستگیر شده اند اظهار داشت: از این تعداد تنها ۲۰۴ نفر سابقه دار بوده و بالغ بر ۴۵۰ نفر برای نخستین بار بود كه دستگیر شدند كه این یك زنگ خطر و اخطار جدی برای جامعه است و باید تدابیر و تمهیدات لازم در مورد آن اتخاذ شود.

سردار رحیمی به آمار اقدامات پلیس در حوزه مبارزه با قاچاق كالا هم اشاره نمود و اظهار داشت: ۱۶ قاچاقچی عمده كالا در اجرای این طرح دستگیر شدند كه بالغ بر ۲۶۱ هزار و ۴۰۰ قلم انواع اموال قاچاق از آنان كشف شد.

رییس پلیس پایتخت ارزش ریالی اموال قاچاق كشف شده را بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان اعلام نمود و افزود: ۱۳۳ كیلوگرم مواد مخدر هم از جانب ماموران كلانتری از خرده فروشان كشف و ضبط شده است.

وی با اشاره به اینكه ۷۲ قبضه سلاح سرد از مجرمان كشف شد، اظهار داشت: ۹ نفر هم به افترا خرید و فروش سلاح دستگیر شدند. همینطور ۴۱ نفر از محكومان و مجرمان فراری هم كه با قید وثیقه و سند یا مرخصی آزاد شده و دیگر برای اجرای حكم مراجعتی نداشتند، شناسایی و دستگیر شدند.

كشف یك تن مواد مخدر در تهران

رییس پلیس پایتخت از كشف یك تن انواع مواد مخدر در پایتخت طی یك هفته گذشته اطلاع داد و خاطرنشان كرد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر اقدامات قابل توجهی را طی این مدت انجام داده و موفق شدند ۸ باند توزیع كننده عمده مواد مخدر در تهران را هم منهدم كنند.

وی از جمع آوری ۲۰۰۰ معتاد متجاهر از سطح شهر تهران اطلاع داد و اظهار داشت: این افراد به مراكز بازپروری و ترك اعتیاد منتقل شدند. همینطور ۱۵۰۰ نفر از معتادان متجاهر هم طبق پیش بینی های ما در عملیات های روزهای آتی دستگیر خواهند شد.

جمع آوری ۴۸۸ معتاد متجاهر از اطراف مدارس

رییس پلیس پایتخت با اشاره به اقدامات پلیس در اطراف مدارس بخصوص دبیرستان ها اظهار نمود: از ابتدای مهرماه ماموران پلیس با استقرار در اطراف مدارس و مراكز آموزشی نسبت به تامین امنیت دانش آموزان و برخورد با سودجویان و مجرمان اقدام نموده اند. در همین راستا ۴۸۸ نفر از معتادان متجاهر از اطراف مدارس جمع آوری شده و ۴۴ مجرم هم دستگیر شدند.

سردار رحیمی در انتها درباره احساس امنیت هم اظهار نمود: خوشبختانه احساس امنیت در تهران خیلی خوب است و طبق نظرسنجی ها هم اعتماد مردم به عملكرد پلیس در بین دستگاه ها رتبه بسیار بالایی دارد.

وی درباره فعالیت های پلیس در فضای مجازی هم اظهار داشت: در این حوزه هم با اقدامات انجام شده ۸ باند شناسایی و منهدم شده و ۴۴ نفر هم دستگیر شدند كه ۴۰ كیلوگرم انواع مواد هم از این افراد كشف و ضبط شد.
1397/07/24
20:40:21
5.0 / 5
4771
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین