كلاس اولی ها از ۳۱ شهریور به مدرسه می روند، نواختن زنگ مهر با رنگ و بوی عاشورایی

كلاس اولی ها از ۳۱ شهریور به مدرسه می روند، نواختن زنگ مهر با رنگ و بوی عاشورایی

مدیریت آموزش: دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش شهر تهران ضمن اعلام اینكه تا كنون یك میلیون و ۹۶ هزار نفر در مقاطع مختلف ثبت نام كرده اند اظهار داشت: مراسم روز اول مهر رنگ و بوی عاشورایی دارد.


قدرت اله گراوند در گفت وگو با ایسنا، به اعلام آمار ثبت نام دانش آموزان در تهران پرداخت و اظهار نمود: تا كنون یك میلیون و ۹۶ هزار نفر در مقاطع مختلف ثبت نام كرده اند.
وی اضافه كرد: آمار ثبت نام به تفكیك در دوره پیش دبستانی ۷۳۰۰ نفر، در دوره ابتدایی ۵۸۶ هزار، در دوره اول متوسطه ۲۶۶ هزار نفر و در دوره دوم متوسطه ۲۳۶ هزار نفر است.
دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینكه در مجموع حدود ۹۰۰ هزار دانش آموز در مدارس دولتی و ۱۹۶ هزار دانش آموز در مدارس غیردولتی تحصیل می كنند اظهار داشت: میزان ثبت نام ها به نسبت سال قبل حدود ۱۵ هزار نفر بیشتر بوده و رشد داشته است و احتمال اینكه ۵۰۰۰ نفر دیگر هم در مدت باقی مانده به این آمار افزوده شود وجود دارد.
گراوند درباره چگونگی بازگشایی مدارس در روز اول مهر میز توضیحاتی عرضه و اظهار نمود: تاكید كردیم بازگشایی مدارس با در نظر گرفتن ایام سوگواری اباعبداله(ع) رنگ و بوی عاشورایی داشته باشد، هرچند مدیران مدارس و اولیای دانش آموزان هم خودشان به این امر توجه دارند و بطور قطع مراسم اول مهر رنگ و بوی عاشورایی دارد.
وی اضافه كرد: از شخصیت های مختلف لشكری و كشوری برای سخنرانی و حضور در مراسم دعوت شده است و در هر منطقه ۱۰ تا ۱۵ نفر از شخصیت های كشوری و لشكری حضور دارند. همینطور با عنایت به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، در مدارس شاهد زنگ بازگشایی حتما با حضور والدین شهدای گرانقدر نواخته می گردد. در مدارس دیگر هم اولیای معظم شهدا حضور دارند.
دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینكه جشن شكوفه ها برای كلاس اولی ها ۳۱ شهریور ماه به روال سال های قبل برگزار می گردد عنوان كرد: این مراسم هم بدون جشن و پایكوبی و با رنگ و بوی عاشورایی برگزار می گردد. قصد داشتیم پیش از فرارسیدن ایام محرم و ۱۸ شهریور مراسم ویژه ای داشته باشیم كه محقق نشد.1397/06/26
15:04:10
5.0 / 5
4630
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین