رییس سازمان جوانان هلال احمر تأكید كرد

تلاش هلال احمر برای ارتقای سطح آموزش دانش آموزان، آمادگی جامعه در برابر بحران با آموزش

تلاش هلال احمر برای ارتقای سطح آموزش دانش آموزان، آمادگی جامعه در برابر بحران با آموزش

مدیریت آموزش: رئیس سازمان جوانان هلال احمر اظهار داشت: آموزش، محور اصلی برنامه های سازمان جوانان جمعیت هلال احمر است و ارتقای سطح این آموزش ها با تلاش كارشناسان و متخصصان محقق می گردد.


شهاب الدین صابونچی در گفت وگو با ایسنا، بر آموزش محور بودن المپیاد آماده تاكید كرد و اضافه كرد: «تنها با آموزش می توان یك جامعه موفق و آماده در برابر بحران داشت. امروز می توانیم ادعا نماییم كه اعضای تیم دادرس توانایی بالایی در رویارویی با حوادث دارند.»
وی درباره طراحی خلاقانه بخش های مختلف مسابقه توضیح داد و اظهار نمود: «از هر فرصتی می توان به نحو احسن استفاده نمود. در این دوره مسابقات از خلاقیت های هوشمندانه و منحصربه فرد استفاده كردیم تا برای دانش آموزان بار آموزشی داشته باشد. به صورت مثال دانش آموزان در مرحله ای از مسابقه و كلاسی روبه رو می شوند كه شبیه ساز زلزله است. دانش آموزان باید بهترین واكنش را نسبت به شرایط زلزله داشته باشند. این اتاقك با ابتدایی ترین وسایل موجود طراحی و تولید شده است و می تواند در تمام آموزش ها استفاده گردد. حتی این قابلیت را دارد كه برای آماده سازی دیگر افراد جامعه برای وقوع زلزله كمك رسان آموزشی باشد.»

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به اینكه تقریباً در 80 درصد بخش های مسابقه با وسایل دور ریختنی یك مرحله طراحی شده است، افزود: «دانش آموزان با وسایل محیطی به امدادرسانی می پردازند. این عامل می تواند نگاه دانش آموزان را نسبت به مسائل امداد باز كند كه یك امدادگر با حداقل امكانات باید بهترین خدمات را به صدمه دیدگان برساند. باید تمام جوانب مسابقات مورد ارزیابی كارشناسی قرار گیرد تا بتوانیم ارتقای آموزشی داشته باشیم. چون تنها این گونه می توانیم یكی از مأموریت های سازمان جوانان را كه تربیت امدادگران برای جمعیت هلال احمر است محقق نماییم.»
وی ادامه داد: «بسیاری از جوانانی كه در این سازمان تربیت شده اند در قالب تیم های واكنش سریع در سازمان امداد و نجات فعالیت می نمایند. البته این مسئله كار ما را سخت تر می كند. چون در مسیری قرار داریم كه هرچقدر كیفیت و كمیت را افزایش دهیم باز كم است و هیچ سقفی برای افزایش مهارت های اعضا وجود ندارد. ازاین رو باید مرتب خویش را به روز نماییم و آموزش هایی را انجام دهیم كه حاصلش یك جامعه مؤثر و مفید باشد.»
رئیس سازمان جوانان هلال احمر ورود مسابقات و اردوهای دانش آموزان و دانشجویان را به بحث نذر آب و موضوعاتی كه این روزها كشورمان درگیر آن است با اهمیت دانست و اظهار نمود: «اینكه جوان دانشجو و نوجوان دانش آموز در برابر اتفاقات واكنش مناسب انجام دهد و بداند در مواقع حساس در كدام بخش می تواند كمك رسان باشد بسیار مهم می باشد. بنابراین در بخش هایی از مسابقه آماده آب رسانی و مقوله اهمیت آب طراحی شده است. در اردوهای دانش آموزی و دانشجویی فعالیت های مختلفی برای پشتیبانی از كمپین نذر آب انجام شد.»1397/06/18
21:20:26
5.0 / 5
4818
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین