به دنبال تصویب قانون منع به كارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی

مدیران بازنشسته آموزش و پرورش در راه بركناری یا ابقا؟

مدیران بازنشسته آموزش و پرورش در راه بركناری یا ابقا؟

مدیریت آموزش: با تصویب قانون منع به كارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی حداقل در ۴ پست باید شاهد تغییر و تحول در آموزش و پرورش باشیم.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، با تصویب قانون منبع به كارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی، آموزش و پرورش وارد چالش جدیدی شد كه البته از بخش عمده این چالش توانست بگریزد؛ آنجایی كه معلمان بازنشسته مشمول قانون منع به كارگیری بازنشستگان نمیشوند چون در این صورت بطور قطع چالش كمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش شدت می گرفت. طبق بندهایی از این قانون معلمانی كه ۳۰ سال خدمتشان به اتمام رسیده است می توانند در مدارس تدریس كنند و این منع قانونی برای كسانی است كه تمام وقت و ۸ ساعت در روز كار می كنند. به قول سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بر مبنای قانون هم حداكثر ساعات مجاز جهت استفاده از بازنشستگان یك سوم ساعات اداری كارمندان رسمی است و حق الزحمه این افراد متناسب با ساعات كاری آن ها حداكثر معادل یك سوم كارمندان رسمی همان شغل تعیین و پرداخت می گردد.
اما این قانون شامل مدیران مدارس و همینطور مدیران وزارتخانه آموزش و پرورش هم می گردد. هم اكنون اسفندیار چهاربند كه رئیس مركز منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش هم هست و یكی از مجریان این قانون در آموزش و پرورش خود بالای ۳۰ سال سابقه دارد. مجید قدمی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی كشور، علی زرافشان معاون متوسطه آموزش و پرورش و مهدی نوید ادهم دبیركل شورای عالی آموزش و پرورش هم هر كدام بالای ۳۰ سال سابقه دارند و مشمول این قانون می شوند.
در این صورت باید منتظر یكسری تغییرات در وزارتخانه باشیم، هر چند وزیر آموزش و پرورش در گفتگویی از مشمول شدن یكی از مدیران این وزارتخانه یعنی اسفندیار چهاربند بنا بر این قانون اطلاع داده و حتی متذكر شده است كه علی زرافشان مشمول این قانون نمی گردد و نامی از مجید قدمی و مهدی نوید ادهم هم به میان نیامده است در صورتی كه اطلاعات خبرنگار مهر حاكی از مشمول شدن هر ۴ فرد ذكر شده بنا بر این قانون است. باید منتظر ماند و دید دلایل وزیر برای نام نبردن از بقیه چه مبنایی داشته است؟

1397/06/02
14:24:35
5.0 / 5
5193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین