مدیركل امور زنان وزارت آموزش و پرورش تاكید كرد

مشكلات فرهنگی عامل اصلی بازماندگی دختران از تحصیل

مشكلات فرهنگی عامل اصلی بازماندگی دختران از تحصیل

مدیریت آموزش: مدیركل امور زنان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه پوشش تحصیلی دختران در مقطع متوسطه اول ۹۲ درصد است، اظهار داشت: این میزان در مقطع متوسطه دوم برای دختران به ۸۱ درصد كاسته می شود كه این نشان دهنده افزایش تعداد دختران بازمانده از تحصیل است.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، فرحناز مینایی پور كه در جلسه دیدار با خیرین مدرسه ساز كه در معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور برگزار می شد با اشاره به اینكه پوشش تحصیلی دوره ابتدایی در مجموع ۹۸.۱۳ درصد است، اظهار داشت: در این مقطع پوشش تحصیلی دختران تا ۹۸ درصد می رسد این در حالیست كه پوشش تحصیلی متوسطه اول در مجموع ۹۳.۵ درصد است كه این میزان برای دختران ۹۲ درصد اعلام شده است. با این وجود پوشش تحصیلی این مقطع برای پسران تا ۹۴.۹ درصد می رسد.

مدیركل امور زنان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه پوشش تحصیلی مقطع متوسطه دوم برای هر دو جنس ۸۳.۱ درصد است، اظهار داشت: پوشش تحصیلی دختران در این مقطع ۸۱.۲ درصد و پسران ۸۴.۹ درصد است كه این میزان نشان داده است تعداد دختران بازمانده از تحصیل افزوده می شود.

مینایی پور با تاكید بر اینكه تعداد دختران بازمانده از تحصیل نسبت به پسران بیشتر است، اظهار داشت: در این شرایط صرفا ساخت مدارس كافی نیست و باید به دختران كه آینده سازان فردا هستند كمك كرد. بر مبنای بررسی های انجام شده مشكلات مالی بعنوان یكی از عوامل مدرسه نرفتن دانش آموزان بیشتر مربوط به پسران است اما علت اصلی بازماندگی دختران از تحصیل مربوط به مشكلات فرهنگی خانواده و معتمدین محل است.

وی با تاكید بر اینكه باید روی عوامل فرهنگی كار بیشتری انجام داد، خاطرنشان كرد: متاسفانه برای این بخش در آموزش و پرورش بودجه ای وجود ندارد و خیرین مدرسه ساز می توانند برای حل مشكلات فرهنگی هم به دانش آموزان كمك كنند. گاهی معتمدین محل به دختران اجازه ادامه تحصیل نمی دهند و به خانواده ها می گویند كه دختران در خانه باشند. از خیرین مدرسه ساز می خواهیم كه در این حوزه هم وارد شوند.
1397/05/02
15:23:56
5.0 / 5
4519
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین