مدیركل انجمن اولیاء و مربیان شهر تهران توضیح داد

دریافت وجه اضافه، درصدر شكایات اولیاء از سرویس مدارس

دریافت وجه اضافه، درصدر شكایات اولیاء از سرویس مدارس

مدیریت آموزش: مدیركل انجمن اولیاء و مربیان شهر تهران اظهار داشت: بیشترین میزان شكایات اولیاء از سرویس مدارس به نرخ هایی باز می گردد كه توسط پیمانكاران به اشكال متفاوتی از آنها دریافت شده است.


كامیاب صدری در گفت وگو با ایسنا، درباره عمده ترین مشكلات و شكایات مردمی از سرویس مدارس اظهار نمود: بیشترین شكایات مربوط به نرخ هایی است كه در مدارس از جانب پیمانكاران سرویس مدرسه به شكل متفاوتی دریافت شده است.
وی اضافه كرد: در واقع مبالغ دریافت شده خارج از نرخ های اعلامی در جدول مصوب شورای شهر بابت سرویس مدارس بوده است.
مدیركل انجمن اولیاء و مربیان شهر تهران با اشاره به اینكه هر سال نرخ مصوب را در پایگاه اطلاع رسانی انجمن اولیاء و مربیان شهر تهران قرار می دهیم و قابلیت دسترسی دارد اظهار نمود: شماره تماس هایی هم جهت اعلام مشكلات و شكایات احتمالی اعلام نموده ایم و هرجا شكایتی شده مورد بررسی قرار گرفته است. برخی اولیاء مبنای محاسبه نرخ در شاخص های صفر تا ۵ و ۵ تا ۱۰ كیلومتر و... را نمی دانستند و ما برای برخی هزینه مسیرهای رفت و برگشت را محاسبه كردیم و سایر شرایط خودرو اعم از اینكه سرویس ون بوده یا شخصی بررسی نموده ایم و اگر حقی تضییع شده بود به فرد شاكی برگردانده شده است.
صدری افزود: هرچند در مواردی حق با والدین بود كه بررسی نموده و اعمال مقرارت شد، در مواردی هم والدین اطلاعات كافی نداشته و توجیه نبوده اند كه ما واقعیت و شرایط را برایشان بازگو و اقناعشان كردیم. بعنوان مثال امكان دارد مسیر پرترافیك بوده یا یك مسافر كمتر سوار شده و هزینه دانش آموز چهارم میان سه مسافر دیگر سرشكن شده باشد.
وی در ادامه به برخی دغدغه های موجود پیرامون سرویس مدارس همچون مباحث امنیتی و ایمنی سرویس ها اشاره نمود و اظهار داشت: به دنبال نصب جی پی اس بر روی تمام خودروهای سرویس مدرسه هستیم كه البته تا كنون ۳۰ درصد آن محقق شده و طبق برنامه ریزی صورت گرفته باید تا آخر سال آتی به تمام خودروها تعمیم پیدا كند و دیگر خودرویی نداشته باشیم كه بعنوان سرویس مدرسه فعالیت می كند اما جی پی اس ندارد. ما با استفاده از جی پی اس می توانیم مسیر حركت خودرو را رصد نماییم.
مدیركل انجمن اولیاء و مربیان شهر تهران افزود: یك دغدغه دیگر ایمنی خودروهاست كه اقداماتی در این زمینه از جانب دستگاه های ذیربط در حال انجام می باشد همچون آنكه مقرر است سند صدمه شناسی و ایمنی راه ها و حمل و نقل از جانب وزارت كشور و شورای عالی ایمنی راه های وزارت راه به دولت عرضه شود و دیگری مصوبه شورای شهر در مورد ایمنی حمل و نقل دانش آموزان است كه امیدواریم در نهایت به افزایش ایمنی حمل و نقل دانش آموزان در راه مدرسه تا خانه كمك نماید.1397/04/18
15:44:40
5.0 / 5
4801
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین