سرمایه گذاری در حوزه ورزش دختران

سرمایه گذاری در حوزه ورزش دختران

به گزارش مدیریت آموزش معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با اشاره به اینكه سرمایه گذاری در حوزه ورزش دختران یك سرمایه گذاری بنیادین، صحیح و دقیق است و می تواند تاب آوری اجتماعی را افزایش دهد اظهار داشت: ورزش دختران از زاویه حقوق شهروندی هم یكی از مباحث مهم می باشد و باید به آن توجه داشت.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، معصومه ابتكار در نشست ستاد عالی تشكیلاتی گسترش و ارتقای فعالیتهای تربیت بدنی و ورزش دانش آموزان دختر با اشاره به
لزوم همراهی و هم افزایی دستگاه ها و نهادهای دیگر با وزارت آموزش و پرورش در ارتقای ورزش دانش آموزان دختر اظهار داشت: ورزش فقط منجر به كاهش بیماری نمی گردد بلكه باید نقش ورزش را در تولید سبك زندگی سالم هم ببینیم.

وی اضافه كرد: سرمایه گذاری در این حوزه یك سرمایه گذاری بنیادین، صحیح و دقیق است و می تواند تاب آوری اجتماعی را افزایش دهد. ورزش دختران از زاویه حقوق شهروندی هم یكی از مباحث مهم است و باید به آن توجه داشت.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با اشاره به اینكه برای روز دختر برنامه های خوبی داریم و امیداریم بتوانیم طرح ارتقای فعالیت های تربیت بدنی در دختران دوره ابتدایی را به شكل بهتری در آن روز معرفی نماییم اظهار داشت: باید خانواده ها و انجمن اولیاء و مربیان هم ورود كرده و كمك كنند این طرح شكل بگیرد.
ابتكار اضافه كرد: امید است معلمان به نقش آفرینی كه در زندگی آینده دانش آموزان دارند توجه نمایند كه بسیار تعیین كننده است. این طرح امكان آموزش زندگی سالم و سبك زندگی صحیح را فراهم می كند.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، طاهره طاهریان مشاور معاون امور زنان رئیس جمهور در امور ورزش بانوان و دختران هم اظهار داشت: ارزشیابی مستمر از اجرای طرح ارتقای ورزش دختران كه مقرر است امسال اجرا شود بسیار با اهمیت است.

وی با اشاره به ساختار ورزش دختران دانش آموز اظهار داشت: ساختار فعلی مقداری كم لطفی است و باید ارتقا یابد و یك مدیركل تربیت بدنی زن هم در معاونت تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش داشته باشیم.

به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محمدیان معاون وزیر ورزش و جوانان هم با اشاره به اینكه در بخش ورزش كشور برای حوزه زنان و دختران چند ماموریت داریم كه دو مورد آن همكاری مستقیم با آموزش و پرورش را می طلبد اظهار داشت: همكاری و تعامل خوبی با آموزش و پرورش داریم.

وی تصریح كرد: معتقدم تا توازن در بخش مدیریتی و دسترسی به منابع رقم نخورد اهداف كلان محقق نمی گردد. در بخش ورزش دختران دانش آموز دغدغه اماكن ورزشی برای ساعت درس تربیت بدنی را داریم، حتی برای دختران دوره ابتدایی.

محمدیان با اشاره به سختی كار معلمان ورزش اظهار داشت: اینكه آموزگاران پایه بعنوان یك میانبر برای ارتقای ورزش كمك كنند بسیار عاقلانه و هوشمندانه است و توقع داریم با متناسب سازی اماكن و تولید توازن، ساعت درس تربیت بدنی دختران هم ارتقا یابد و دختران با لباس ورزشی استاندارد وارد كلاس تربیت بدنی شوند.


 

1397/03/22
15:05:11
5.0 / 5
5081
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین