مهلت ثبت نام كتب درسی بعلاوه نحوه ثبت سفارش

مهلت ثبت نام كتب درسی بعلاوه نحوه ثبت سفارش

مدیریت آموزش: دانش آموزان دوم تا ششم ابتدایی برای ثبت نام كتب درسی تا روز جمعه، ۱۸ خردادماه فرصت دارند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، ثبت نام اینترنتی كتب درسی دانش آموزان پایه های دوم تا ششم ابتدایی كه از هشتم اردیبهشت در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی www.irtextbook.ir شروع شده بود تا ۱۸ خردادماه ادامه دارد.
ثبت نام كتب درسی كلاس اولی ها هم پس از انجام ثبت نام در مدرسه و از ۲۳ تیر شروع می گردد و تا ۲۰ شهریور ادامه می یابد. ثبت سفارش گروهی پایه هشتم و نهم كتاب های درسی تكمیلی دوره اول متوسطه ویژه دانش آموزان استعدادهای درخشان هم شروع شده و تا ۱۸ خرداد ادامه دارد.

به قول معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی امسال دانش آموزان پایه های یازدهم و دوازدهم فنی حرفه ای، كاردانش و همینطور رشته معارف هم می توانند به صورت اینترنتی اقدام به ثبت سفارش كتب خود كنند اظهار داشت: سامانه ثبت نام برای این گروه هم از ۲۰ اردیبهشت برای كتب فنی و حرفه ای فعال گشته است و ۱۸ خرداد تمام می شود.
شیوه ثبت نام و ثبت سفارش خرید كتاب درسی
دانش آموزان و اولیای آنان، در صورت تمایل می توانند با استفاده از سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی نسبت به ثبت سفارش انفرادی اقدام نمایند. كد ملی دانش آموز، نام كاربری و شش رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش آموز، "رمز عبور" ورود به سامانه هستند.
كتاب های درسی دانش آموزان دوره های تحصیلی آموزش ابتدایی، متوسطه دوم شاخه های فنی و حرفه ای، كاردانش، رشته معارف اسلامی و كتابهای درسی تكمیلی دوره اول متوسطه ویژه دانش آموزان استعدادهای درخشان، با استفاده از مدرسه محل تحصیل آنان كه در سفارش دانش آموز قید شده است، توزیع می گردد.
چند نكته:
دانش آموز یا اولیای دانش آموز صرفاً موظف به پرداخت هزینه كتاب درسی برابر با قیمت پشت جلد (ثبت شده در سامانه) هستند و دریافت هرگونه وجه اضافی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.
به علت الكترونیك بودن فرآیند فروش و توزیع كتاب های درسی، كنترل ثبت سفارش كتاب درسی دانش آموزان با استفاده از سامانه امكان پذیر است؛ بنابراین درخواست عرضه نسخه چاپی (پرینت) برگ سفارش كتاب درسی از دانش آموز یا اولیای دانش آموز از جانب مدارس ممنوع می باشد.
ثبت نام به دو شیوه انفرادی و گروهی قابل انجام است. مدارس موظفند هرچه سریعتر با ورود به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، نسبت به ثبت سفارش گروهی كتاب های درسی دانش آموزان اقدام و از ارجاع دانش آموز یا اولیای دانش آموز به كافی نت ها پرهیز كنند.1397/03/15
20:33:45
5.0 / 5
4689
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین