معاون نوسازی مدارس كشور خبر داد

ایران در ردیف نخست مقام سازی مدارس در دنیا

ایران در ردیف نخست مقام سازی مدارس در دنیا

مدیریت آموزش: معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشاركت های مردمی سازمان نوسازی مدارس كشور اظهار داشت: با مقاوم سازی ۳۰ هزار كلاس مدارس در ردیف اول جهانی قرار داریم.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، علی شهری، در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان ایلام با بیان این مطلب اظهار نمود: ۱۲ سال از طرح ایمن سازی مدارس كشور می گذرد و در بازدیدی كه معاون دبیركل سازمان ملل از اقدامات صورت گرفته در این زمینه داشت، این اقدامات را بی نظیر خواند.
وی با اشاره به اینكه ۷۰ هزار كلاس در مدارس كشور تخریب و بازسازی شده است، اضافه كرد: دانش مقاوم سازی در جهان دانش بسیار محدودی است كه توانسته ایم با مقاوم سازی ۳۰ هزار كلاس مدارس در ردیف اول جهانی قرار گیریم.
شهری با اشاره به اینكه یك سوم مدارس كشور نیازمند تخریب و بازسازی هستند اظهار داشت: در استان ایلام هم كارهای ارزشمندی در زمینه بازسازی و تخریب صورت گرفته و این استان را در ردیف اول كشور قرار داده است.
معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشاركت های مردمی سازمان نوسازی مدارس كشور، همكاری دولت و مجلس در زمینه نوسازی مدارس كشور را پرارزش عنوان و خاطرنشان كرد: سرانه آموزشی كشور ۵.۱۸ متر مربع است كه باید آن را به استاندارد ۸.۳۹متر مربع برسانیم.
«محمد نوذری»، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام در این مراسم اظهار داشت: ایرانیان در طول تاریخ خود، چه قبل و چه پس از اسلام مردمی خیراندیش و كمك كننده به دیگران بوده اند.
وی با اشاره به اینكه خیراندیشی لیاقتی است كه خداوند به هر كسی اعطا نمی كند، اظهار نمود: خیّر بودن این نیست كه مدرسه ای با ۱۰۰۰ متر زیربنا تولید نماییم بلكه هر كس در حد توان خود ولو به اندازه یك آجر می تواند خیّر باشد.
نوذری میزان مشاركت خیرین در پروژه های مدرسه سازی را ۴۰ درصد عنوان و ضمن مناسب خواندن این میزان مشاركت، خاطرنشان كرد: با وجود اینكه در كشور مشكلات زیادی وجود دارد و اعتبارات دولتی محدود است، دولت تدبیر و امید در زمینه مدرسه سازی كارهای بزرگی انجام داده است.1397/02/25
15:34:58
5.0 / 5
5188
تگهای خبر: توسعه , مدارس , نوسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین