نقوی حسینی: چرا در آموزش و پرورش قبیله گرایی و جناح گرایی می گردد

نقوی حسینی: چرا در آموزش و پرورش قبیله گرایی و جناح گرایی می گردد

مدیریت آموزش: نماینده مردم ورامین اظهار داشت: چرا در مدیریت آموزش و پرورش قبیله گرایی و جناح گرایی می كنید؟ اینها خیانت به آموزش و پرورش است.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سیدحسین نقوی حسینی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس ضمن تبریك روز پاسدار و روز كارگر، روز معلم را پاس داشت و بیان كرد: جامعه ای كه به معلمین ارج بدهد شایسته آینده باافتخار است. بدون حل دغدغه معلمین نمی توان به پیشرفت دست یافت پس چرا به حل مشكل آموزش و پرورش نمی پردازیم. البته از نمایندگان تشكر می كنم كه مصوبه ای برای ارتقای جایگاه معلمین در نظر گرفتند.

وی خطاب به دولت و مجلس اضافه كرد: آیا نمی بینید كه معلمان جایگاه خویش را از دست دادند؟ آیا نمی بینید حقوق و مزایای معلمان پایین تر از خط فقر است؟ آیا نمی بینید معلمان در تامین هزینه های بهداشتی و درمانی خود و تامین معیشت خود در مانده اند؟ ای كسانی كه مزایای زندگی غربی را به رخ مردم می كشید چرا در حفظ منزلت جایگاه معلمین مانند آنها عمل نمی كنید؟ مانند ژاپن، چین، آلمان و یا حتی افغانستان.

سخنگوی كمیسیون امنیت ملی مجلس اضافه كرد: چگونه دغدغه آموزش داشته باشیم وقتی دغدغه معیشت وجود دارد. مگر مقام معظم رهبری بارها در دولت های مختلف نسبت به تامین معیشت و ارتقای منزلت معلمان تاكید نكردند؟ پس چرا اقدامی صورت نمی گیرد؟ چرا یك معلم باید پول چای زنگ تفریح خویش را بدهد در صورتی كه مدیران حقوق های نجومی می گیرند. چرا حقوق حق التدریسی معلمان بعد از گذشت یك سال پرداخت نمی شود؟ چرا برخی مطالبات معلمان بعد از گذشت چند سال پرداخت نمی شود؟

نقوی حسینی خاطرنشان كرد: بارها پرداخت حقوق عقب مانده آنها در صداوسیما اعلام می گردد و با آبروریزی آخر سر هم پرداخت نمی گردد ولی در بعضی دستگاه ها حقوق های چند ده میلیونی و پاداش های چند صد میلیونی داده می گردد و دستگاه های نظارتی هم نمی تواند آنها را پیدا كند اما مطالبات فرهنگیان را سخنگوی دولت و معاون وزیر بیان می كند. چرا با منزلت معلم بازی می كنید؟ اگر می خواهید پرداخت كنید، پرداخت كنید ولی مصاحبه نكنید و با آبروی فرهنگی بازی نكنید.

نماینده مردم ورامین تصریح كرد: چرا میلیاردها پول صندوق ذخیره فرهنگیان به غارتگران داده شد؟ چرا به جای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به اجرای خاموش سند ۲۰۳۰ پرداخته اید. چرا در مدیریت آموزش و پرورش قبیله گرایی و جناح گرایی می كنید؟ اینها خیانت به آموزش و پرورش است. دست به دست هم دهیم و به آموزش و پرورش بپردازیم وگرنه شایسته آینده درخشانی نیستیم.
1397/02/07
19:44:43
5.0 / 5
5446
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین