رئیس دفتر تالیف كتب درسی وزارت آموزش و پرورش:

كاهش ساعات دروس دینی و قرآن صحت ندارد

كاهش ساعات دروس دینی و قرآن صحت ندارد

مدیریت آموزش: رئیس دفتر تالیف كتب درسی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: خبر بعضی از رسانه ها در خصوص كاهش ساعات دروس دینی و قرآنی در آموزش و پرورش صحت و واقعیت ندارد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، دكتر محمود امانی طهرانی ظهر امروز در دیدار با آیت الله مكارم شیرازی با اشاره به دو نوع فعالیت در این حوزه عنوان كرد: تولید برنامه های درسی و تولید كتابهای درسی همچون وظایف دفتر تالیف است.
رئیس دفتر تالیف كتب درسی وزارت آموزش و پرورش اضافه كرد: از زمانی كه اسناد تحولی و برنامه درسی ملی به وجود آمد رویكرد حاكم بر برنامه ها یك رویكرد فطرت گرایی توحیدی و فرهنگی و تربیتی است كه در همه برنامه ها مورد توجه قرار می گیرد.
وی در ادامه خاطرنشان كرد: در درس دینی ۴ محور اصلی اعتقادات و احكام و اخلاق و سیره پیشوایان دینی قرار دارد كه این مجزا از كتاب قرآن می باشد چون كه قرآن كریم درس جدایی در مدارس دارد.
امانی طهرانی بیان كرد: در هر یك سیر منطقی ملایمی را چیده ایم در باب اعتقادات دوره اول ابتدایی هدف را این مساله قرارداده ایم كه كودكان از خدای مهربان ۴ صفت مهربانی و بخشندگی و دانایی و توانایی را فرابگیرند و احساس امنیت و آرامش خاطر كنند.
وی اظهار نمود: در دوره دوم ابتدایی هم چهارچوب اولیه اصول عقاید است و در دوره اول متوسطه چهارچوب كلی معارف دینی به منظور هویت یابی دینی می باشد.
رئیس دفتر تالیف كتب درسی وزارت آموزش و پرورش تصریح كرد: همینطور در دوره دوم متوسطه سه سال پایانی وجه استدلالی دین است تا دانش آموزان در برابر شبهات بتوانند صیانت از دین را فرا بگیرند.
وی اظهار داشت: امسال كتاب جدیدی به نام انسان و محیط زیست با ۷ محور مهم مرتبط با آب و خاك و انرژی و هوا و محیط زیست تالیف شده است كه در آن به استناد با آیات الهی موضوعات مهم زیست محیطی تبیین می گردد.
امانی طهرانی اضافه كرد: همینطور در كتب تاریخی با تاكید بر تولید روحیه پژوهش گری و تحلیل تاریخی، ظرافت های آموزشی را برای دانش آموزان در مورد رویدادهای اسلامی در نظر گرفته ایم.
وی در ادامه بیان كرد: در آموزش و پرورش دروس قرآن و دینی از جایگاه مهمی برخوردار می باشند و خبر بعضی از رسانه ها در خصوص كاهش ساعات دروس دینی و قرآنی در آموزش و پرورش صحت و واقعیت ندارد.
رئیس دفتر تالیف كتب درسی وزارت آموزش و پرورش مرتبط با این مورد توضیح داد: در جدول ساعات درسی، دروس جدیدی افزوده شد كه باید برای جبران آن ۳۰ ساعت از دروس دیگر حذف می شد.
وی اضافه كرد: ما با افزایش محتواهای درسی از دروسی مانند ادبیات و تاریخ و جغرافیا و...چندین ساعت كم كردیم و تنها یك ساعت از كل دروس دینی و عربی و قرآن كاسته شد و در عوض در بخش محتوا این یك ساعت هم جبران شد.
امانی طهرانی در این دیدار همینطور اظهار نمود: در جهت مواجهه با آسیبهای اجتماعی سه كتاب پیشگیری از اعتیاد با رویكرد اسلامی و ایرانی تالیف شده است.
وی عنوان كرد: همینطور در سال آینده كتاب مدیریت خانواده و سبك زندگی اسلامی و دینی تالیف خواهد شد.
1397/01/26
14:57:35
5.0 / 5
4794
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین