در جلسه فصلی ستاد اقامه نماز آموزش وپرورش عنوان شد

آموزش ۸ هزار معلم ابتدایی برای اقامه نماز با كیفیت در مدارس

آموزش ۸ هزار معلم ابتدایی برای اقامه نماز با كیفیت در مدارس

مدیریت آموزش: در جلسه فصلی ستاد اقامه نماز آموزش و پرورش بر تولید نظام پایش و رصد اقامه نماز در مدارس از ابتدای سال ۹۷، تاكید شد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، جلسه فصلی ستاد اقامه نماز آموزش وپرورش با حضور وزیر، حجت الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز كشور، رضائیان مشاور رئیس جمهور در امورنماز و جمعی از معاونین و مدیران حوزه ستادی در دفتر وزیر برگزار گردید.
براساس این گزارش؛ كاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از آموزش ۸ هزار معلم ابتدایی برای اقامه نماز با كیفیت در مدارس خبر دادو اضافه كرد: توانمندسازی معلمان، جشن تكلیف ویژه پسران درحضور مقام معظم رهبری، تعامل با معاونت های مختلف، رصد سخنان رهبری در مورد نماز از اجلاس ۲۶ گانه نماز و امضای تفاهم نامه همكاری در زمینه نماز همچون اقدامات معاونت پرورشی و فرهنگی در حوزه ترویج فرهنگ نماز است.
حجت الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد نماز كشور در این جلسه اظهار داشت: نماز تنها واجب دینی است كه باید آن را فریاد زد وبا شور وهیجان آن را انجام دادو به همین علت است كه در سه نوبت اذان با صدای بلند نواخته می گردد.
زینی وند رئیس سازمان مدارس و مراكز غیردولتی هم از ابلاغ دستورالعمل نظارت جامعه بر فعالیت های فرهنگی در مدارس غیردولتی خبردادو اضافه كرد: از اول بهمن ۹۶ این دستورالعمل اجرایی شده و برپایه آن مدارس موظفند ۱۵ درصد شهریه دریافتی از والدین را صرف فعالیت های فرهنگی همچون اقامه نماز كنند وبخشی از امتیاز مدارس نیزبه انجام این فریضه دینی اختصاص دارد.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی هم از اجرای طرح آموزش نماز به بیش از ۸۱ هزار نفر اطلاع داد و خاطرنشان كرد: اصل فرهنگ نماز باید درخانواده هاشكل بگیرد، ممكن نیست دانش آموزی درخانواده ه ای اهل نماز باشد، اما نمازش را در مدرسه نخواند.
باقرزاده ادامه داد: نماز باید در متن برنامه ها باشد و نه در كنار برنامه ها، زیرا هدف تعلیم و تربیت، پرورش عبد صالح است و ركن اساسی آن عبودیت و بالاترین مرتبه عبودیت نماز است.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مسیب زاده مدیر كل قرآن، عترت ونماز هم در این جلسه ضمن عرضه گزارشی از برنامه های اجراشده در حوزه نماز آموزش وپرورش اذعان كرد: برپایه سند جامع توسعه وتقویت فرهنگ نماز، برنامه های متنوعی در مدارس در حال اجراست كه از آن جمله می توان به برپایی ۷۰ هزار نماز جماعت در مدارس، برگزاری جشن های تكلیف ویژه پسران و دختران و همینطور جشن تشرف دانش آموزان پسر عشایری اشاره نمود.
1397/01/01
12:41:31
5.0 / 5
4333
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین