مدیر آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش خبر داد

صدور كارنامه ارزیابی مدارس، جلوگیری از فعالیت مدارسی كه حدنصاب نمره را كسب نكنند

صدور كارنامه ارزیابی مدارس، جلوگیری از فعالیت مدارسی كه حدنصاب نمره را كسب نكنند

مدیریت آموزش: مدیر آموزش از طریق دور وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تحصیل 172هزار دانش آموز در 1615مركز آموزش از طریق دور اظهار داشت: مدارس امسال تحت ارزیابی قرار گرفته و برای آنها كارنامه عملكرد صادر می گردد.


گودرز شاهمرادی در گفت وگو با ایسنا، شمار مدارس و مراكز آموزش از طریق دور تحت پوشش وزارت آموزش و پرورش را 1615 مورد دانست و اظهار نمود: طی نیمسال تحصیلی اول سال قبل 175 هزار نفر جذب شدند و در نیمسال دوم هم موفق به جذب 158 هزار نفر شدیم.
وی اضافه كرد: نیمسال تحصیلی اول سال جاری شمار ثبت نام شدگان در مراكز آموزش ازراه دور به 172 هزار نفر رسیده است.
مدیر آموزش از طریق دور وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه نرم تعداد دانش آموز در هر مدرسه 300 نفر است اظهار داشت: اكنون حدود دو سوم مدارس آموزش از طریق دور بیش از 100 دانش آموز دارند. تلاش می نماییم آموزش های الكترونیك را توسعه دهیم و بویژه در مناطق محروم و كم برخوردار امكان دسترسی به فرصت های آموزشی را فراهم نماییم.
وی اضافه كرد: طرح آموزش الكترونیك در شش مركز آموزشی در استان البرز به صورت آزمایشی به اجرا در آمده و چندی قبل برای دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی مناطق زلزله زده كرمانشاه هم آغاز شد.
شاهمرادی با اشاره به سیاست گذاری برای افزایش نرخ پوشش تحصیلی و نقش آموزش از طریق دور در تحقق این سیاست اظهار نمود: متاسفانه شناخت از مدارس آموزش از طریق دور در جامعه بالا نیست در حالیكه ظرفیتهای خوبی وجود دارد و مراكز آموزش از طریق دور فرصت مغتنمی برای توسعه عدالت آموزشی هستند.
مدیر آموزش از طریق دور وزارت آموزش و پرورش یكی از اولویت های كاری پیش رو را ارزیابی كیفی عملكرد مدارس آموزش از طریق دور دانست و اظهار داشت: برای این امر 11 شاخص درنظر گرفته شده است و امتیازاتی تعیین شده و اگر مدرسه ای نمره ای كمتر از حد نصاب كسب كند ضوابطی نظیر جلوگیری از ادامه فعالیت در سال آتی برای وی اعمال می گردد.1396/10/30
15:28:07
5.0 / 5
4440
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین