رئیس مركز برنامه ریزی منابع انسانی آموزش و پرورش:

نیاز به معلم با استانداردهای جدید

نیاز به معلم با استانداردهای جدید

به گزارش مدیریت آموزش رئیس مركز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: به جهت اینكه دانش آموز و نسلی پربار، متعهد و پركار داشته باشیم نیاز است به دنبال ارتقای سطح معلمان و تخصصی كردن فعالیت های آنان باشیم.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، اسفندیار چهاربند در بازدید از مراكز علمی و پژوهشی حوزه علمیه قم، اظهاركرد: در سال های اخیر انتظارات از شغل معلمی افزایش یافته و این مسئله استانداردها را تحت تاثیر قرار داده است.
وی اضافه كرد: استانداردها در بعضی زمینه ها همچون توانایی ذهنی و قابلیت های جسمی بسیار متفاوت شده است.
چهاربند با اشاره به اینكه معلم ستون اصلی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است اظهار داشت: معلمان باید راهكارهای سند را اجرا كنند، در حقیقت مطالبات سند مانند باری است كه بر دوش معلم گذاشته می شود، در این شرایط نیاز به تقویت معلم داریم چون كه با استانداردهای فعلی، ستون معلم نمی تواند در برابر بار سند تحول دوام بیاورد.
رئیس مركز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: معلمی كه استخدام می نماییم باید ۳۰ سال در خدمت آموزش و پرورش باشد و سرعت تحولات در عرصه قابلیت های اجتماعی، برقراری ارتباط و توانایی ذهنی بسیار بالاست و با پیشرفت فضای مجازی، نیاز به معلمان با استانداردهای جدید داریم.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی با اشاره به اینكه امروز در حوزه های علمیه و مراكز وابسته، ظرفیت بسیار خوبی برای همكاری وجود دارد، اظهاركرد: ما می توانیم در ذیل تفاهم نامه همكاری ستاد همكاری های حوزه و آموزش و پرورش، فعالیت های گسترده ای در جهت تربیت و آموزش معلمان با همكاری دانشگاه فرهنگیان داشته باشیم.
چهاربند توجه به مربی و معلم را از اولویت های وزارت خانه بخصوص مركز برنامه ریزی منابع انسانی توصیف كرد و اظهار داشت: با همكاری حوزه علمیه نسبت به تعلیم و تربیت معلمان با هدف ارتقای همه جانبه ایشان گام های موثری برداریم چون كه معلمین ما باید پاسخگو باشند و این پاسخگویی باعث می گردد نسلی كه تربیت می شوند برای نظام اسلامی، نسلی كارآمد و پاسخگو باشد. 

1396/10/11
20:11:00
5.0 / 5
5028
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین