مدیركل فرهنگی و تربیتی دانشگاه فرهنگیان:

آموزش های قرآنی دانشگاه فرهنگیان تاثیر به سزایی در عملکرد دانشجویان دارد

آموزش های قرآنی دانشگاه فرهنگیان تاثیر به سزایی در عملکرد دانشجویان دارد

به گزارش مدیریت آموزش، خراسان رضوی مدیرکل فرهنگی و تربیتی دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: با عنایت به این که دانشجویان دانشگاه فرهنگیان معلمان آینده هستند، از این لحاظ تفاوت بسیاری با دیگر دانشگاه ها دارند، بدین سبب آموزش های قرآنی دانشگاه فرهنگیان تأثیر به سزایی در عملکرد و رویه دانشجویان دارد.سیده فاطمه موسوی در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: جشنواره قرآن و عترت دانشگاه فرهنگیان با هدف ایجاد انس و الفت بیشتر برای دانشجویان و اساتید با قران و سیره معصومین(ع) و همین طور اعطای اخلاق، ایمان و بصیرت دینی دانشجومعلمان هرساله برگزار می گردد.

موسوی اشاره کرد: با عنایت به این که دانشگاه فرهنگیان در تمامی استانهای کشور، پردیس دارد و این مسابقات برای دانشجومعلمان تمام کشور برگزار شده است این دوره از مسابقات جشنواره کشوری شمرده می شود، اما مسابقات ملی، مسابقاتی است که طی آن برگزیدگان دستگاه های مختلف همچون وزارت علوم، دانشگاه آزاد، دانشگاه علمی کاربردی، وزارت بهداشت، دانشگاه علوم و معارف اسلامی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه فرهنگیان، به رقابت می پردازند.

وی عنوان کرد: حدود ۱۲ هزار نفر از سراسر ایران در این مسابقه شرکت کرده و در ۹ بخش متفاوت، به رقابت پرداخته اند. بخش های مسابقه دانشگاه فرهنگیان شامل بخش های آوایی، معارفی، هنری، ادبی، فناوری، پژوهشی، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و نوآفرینی قرآن می شود و هر بخش دارای رشته های مختلفی است و به عنوان مثال بخش آوایی، رشته های تحقیق، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء و.. را شامل می شود.

موسوی افزود: تعدادی از رشته های مسابقات تنها ویژه دانشگاه فرهنگیان است، برای اینکه این دانشگاه اهتمام دارد تعدادی از توانمندی های دانشجومعلمان را تقویت کند، به عنوان مثال رشته فن بیان یکی از رشته هایی است که تنها برای دانشگاه فرهنگیان برگزار می شود، همین طور در جشنواره ملی رشته تواشیح بانوان وجود ندارد، اما دانشگاه فرهنگیان بصورت اختصاصی این رشته را برگزار می نماید. بصورت کلی سالانه ۴۰ رشته توسط جشنواره ملی ابلاغ می شود، اما دانشگاه فرهنگیان طی ۲ سال اخیر هشت رشته دیگر به جز ابلاغیه جشنواره ملی را در خود جای داده است.

وی اظهار داشت: با عنایت به این که دانشجویان دانشگاه فرهنگیان معلمان آینده هستند، از این لحاظ تفاوت بسیاری با دیگر دانشگاه ها دارند، بدین سبب آموزش های قرآنی دانشگاه فرهنگیان تأثیر به سزایی در عملکرد و رویه دانشجویان دارد. کارنامه فرهنگی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان اهمیت بسیاری دارد و آنها با کارهای متعدد، عملکرد خودرا در این کارنامه ثبت می کنند که این کارنامه در آینده هم برای خود معلمان و هم برای مدارس کاربرد و در رتبه بندی آنها تأثیر به سزایی دارد.

منبع:

1403/04/16
11:38:06
5.0 / 5
64
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین