افزایش ۲ هزار نفری معلمان تربیت بدنی

افزایش ۲ هزار نفری معلمان تربیت بدنی

به گزارش مدیریت آموزش، معاون تربیت بدنی و سلامت اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید ۲۰۰۰ معلم تربیت بدنی به کادر معلمان  اضافه می شوند و کوشیدیم بوسیله دانشگاه فرهنگیان و ماده ۲۸ همین طور جذب قهرمانان ورزشی، کمبود معلمان ورزش و تربیت بدنی را جبران نماییم.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، صادق ستاری فرد در شبکه خبر با مبحث عرضه برنامه های معاونت تربیت بدنی و سلامت برای زنگ ورزش مدارس در سال تحصیلی جدید ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به دانش آموزان، اولیاء و خانواده ها اظهار نمود: پس از ۳سال وقفه در آموزش های حضوری به علت پاندومی کرونا، این آموزش ها از سر گرفته شد، بنابراین نیاز بود با عنایت به موج کم تحرکی در جامعه، بخصوص در میان دانش آموزان، برای اجرای برنامه های تربیت بدنی و ایجاد فضایی پرنشاط برنامه ریزی شود.
وی افزود: در این خصوص هزار مجموعه ورزشی تحت عنوان طرح شهید خرازی به صورت مجانی در ایام ۵ شنبه و جمعه در اختیار مادران و دختران و پدران و پسران قرار گرفت.
معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: در کنار این طرح، طرح شهید سلیمانی را با هدف ایجاد ۲۱۰۰ فضای ورزشی اجرا کردیم؛ در این طرح حدود هزار فضا در۶ ماه گذشته بوجود آمد ۵ هزار فضای ورزشی داشتیم که در۶ ماه گذشته با همت همکارانم در معاونت تربیت بدنی و سلامت استانهای سراسر کشور هزار فضا به بهره برداری گرفته است و در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.
ستاری فرد اضافه کرد: هدف گذاری ما بهره برداری هزار مجموعه بود که تابحال ۹۳۳ مجموعه ورزشی آزاد سازی شده است و با هدف مشارکت مردم در فعالیتهای ورزشی و تحقق سیاست دولتی یعنی مردمی بودن فعالیت ها، این امر شکل گرفت. هر هفته ۳۸ هزار مادر و دختر و بیشتر از ۳۳ هزار پدر و پسر از مجموعه های ورزشی به صورت مجانی استفاده کردند.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش افزود: انتظار داریم که با شروع سال تحصیلی و بازگشایی مدارس استقبال از این طرح بیشتر شود.
وی افزود: در طرح شهید سلیمانی تابحال هزار فضای ورزشی درون مدرسه‎ای بوجود آمده است که تا هفته تربیت بدنی و در اواخر مهرماه ۱۵۰۰ فضا به بهره برداری می رسد.
وی اظهار نمود: این نوید را می دهم که خوشبختانه در شروع سال تحصیلی جدید ۲ هزار معلم تربیت بدنی به کادر معلمان ما اضافه می شوند ما تلاش کردیم از راه دانشگاه فرهنگیان و ماده ۲۸ همینطور جذب قهرمانان ورزشی، کمبود معلمان ورزش و تربیت بدنی را جبران نماییم.
ستاری فرد خاطرنشان کرد: توجه به توسعه ورزش در دوره ابتدایی در مدارس پسرانه در دستور کار قرار دارد؛ در این خصوص طرح شهید طوقانی اجرای ورزش زورخانه ای و باستانی در صبحگاه مدارس را دنبال می نماییم همینطور آموزش ورزش شنا در دوره سوم ابتدایی و آموزش ورزش طناب زنی در دوره چهارم ابتدایی هم دنبال می شود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی اظهار داشت: با حمایت وزیر آموزش و پرورش و همراهی سازمان برنامه و بودجه ۱۰۰ میلیارد تومان برای تأمین تجهیزات ورزشی پیشبینی شده است و بزودی در اختیار مدارس قرار می گیرد تا مدارس مهرماه از اقلام ورزشی مورد نیاز استفاده نمایند.
منبع:

1401/07/03
14:55:39
0.0 / 5
163
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین