پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش برای جشن روز دختر

پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش برای جشن روز دختر

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش وپرورش با اشاره به این که نیمی از جمعیت کارکنان و دانش آموزان آموزش وپرورش را زنان و دختران می سازند، اظهار نمود: برنامه های فرهنگی در امتداد حفظ کرامت و ترویج شخصیت اسلامی دختران و زنان اجرا شود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، یوسف نوری در نشستی که به مناسبت روز دختر در سالن جلسات ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار نمود: یکی از برکات انقلاب اسلامی و وجود امام راحل در کشور، حضور حوزه علمیه قم بود که امروز شاهد فعالیت علم آموختگان این حوزه در همه عرصه های اجتماعی، علمی و اقتصادی کشور هستیم.
وی بابیان این که اگر بخواهیم جامعه ای را ناکارآمد نماییم، کافی است دختران را زمین گیر نماییم، اضافه کرد: زن محور تولید در خانواده است، بدین سبب باید بتوانیم در آموزش وپرورش شبکه هایی را تشکیل دهیم تا با برگزاری ستادهایی مانند ستاد بزرگداشت حضرت معصومه(س) و تکریم مقام زن و دختر در کشور، اصول اساسی اسلامی را ترویج دهیم و زنان و دخترانی عفیف، همچون حضرت معصومه(س) تحویل جامعه دهیم.
وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: در دستگاه تعلیم و تربیت بیش از ۱۵ میلیون دانش آموز داریم که نیمی از آنان را دختران و ۵۴ درصد معلمان را زنان می سازند. بدین سبب برگزاری برنامه های فرهنگی و تشکیل ستادهایی مانند ستاد بزرگداشت حضرت معصومه(س) در امتداد حفظ کرامت و ترویج شخصیت اسلامی زنان بسیار ضروری به نظر می آید.
نوری اظهار داشت: پیشنهاد می کنم برای جشن روز دختر و نخستین اجلاس دختران قوی، دختران موفق را در زمینه پرورشی، تربیتی، حوزه های دانش بنیان و سایر حوزه ها شناسایی و معرفی کنید تا بتوانیم از آنها تقدیر نماییم.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی با تاکید بر این که از ظرفیت دانشجو معلمان دختر برای برگزاری اجلاس دختران قوی استفاده شود، اظهار داشت: اگر برنامه ریزی های دقیق و هدفمند در حوزه تربیت دختران بعنوان گروههای حساس در جامعه داشته باشیم، می توانیم امیدوار باشیم که در آینده شاهد رشد لطمه های اجتماعی در جامعه نباشیم و این مساله منجر به تربیت مادرانی عفیف و فعال در عرصه های مختلف اجتماعی و مطابق با سند تحول بنیادین خواهد شد.
منبع:

1401/03/02
22:32:45
0.0 / 5
300
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین