نرخ باسوادی 15 تا 24 ساله های ایران بالاتر از میانگین جهانی

نرخ باسوادی 15 تا 24 ساله های ایران بالاتر از میانگین جهانی

به گزارش مدیریت آموزش رییس سازمان نهضت سوادآموزی کشور اظهار داشت: میانگین نرخ با سوادی در گروه سنی 15 تا 24 سال در جهان 91 درصد و در کشورمان 94/4 درصد است.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محمدزاده ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک ولادت امام رضا(ع) اظهار داشت: حضور حماسی ملت ایران در انتخابات ۲۸ خرداد را به فال نیک می گیریم، خردادماه با رویدادهایی چون قیام ۱۵ خرداد ۴۲، رحلت امام خمینی(ره)، فتح خرمشهر، برگزاری انتخابات های ریاست جمهوری، درگذشت دکتر شریعتی و شهادت دکتر چمران قسمتی از هویت انقلاب اسلامی را تبیین می کند.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی و یاران ایشان اظهار نمود: سال تحصیلی گذشته با عنایت به شیوع کرونا و به تبع آن تعطیلی کلاس های حضوری درسی از اهمیت ویژه ای برخوردار بود، بنابر گزارش سازمان یونسکو سال قبل یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دانش آموز در سراسر جهان تحت تأثیر تعطیلی مدارس قرار گرفتند.
محمدزاده با تکیه بر این که هیچ چیز جایگزین مدرسه و کلاس های درس حضوری برای دانش آموزان نخواهد بود اظهار داشت: دانش آموزان در محیط مدرسه علاوه بر امر آموزش و پرورش، تعاملات اجتماعی فعالی را تجربه می نمایند پس تعطیلی کلاس های حضوری اثرات نامطلوبی را بر دانش آموزان معلمین و اولیا خواهد داشت.
این مقام مسئول با ابراز امیدواری نسبت به این که با واکسیناسیون همگانی کرونا در ماه های تیر و مرداد با مشکلات کمتری در سال تحصیلی آتی روبرو باشیم اضافه کرد: در روزهای کرونا ۶۵ درصد کشورهای فقیر و ۳۵ درصد کشورهای غنی بودجه آموزش و پرورش خودرا کاهش دادند.
معاون وزیر آموزش و پرورش سواد را محرک توسعه پایدار و آموزش و پرورش را زیربنای توسعه اجتماعی سیاسی فرهنگی و اقتصادی توصیف کرد و اظهار داشت: سوادآموزی می بایست مدرسه محور شود پس در بخشنامه اجرائی مدرسه برای ارکان مدرسه نقش ها و وظایفی در زمینه سواد آموزی مشخص خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی، وی با تکیه بر لزوم اهتمام ویژه در پروسه ثبت نام، شناسایی، جذب، آموزش و ارزشیابی سوادآموزان اظهار داشت: در گروه سنی ۱۵ سال به بالا میانگین نرخ باسوادی در جهان ۸۶ درصد و در ایران نیز همان ۸۶ درصد است و این در شرایطی است که میانگین نرخ با سوادی در گروه سنی ۱۵ تا ۲۴ سال در جهان ۹۱ درصد و در کشورمان ۹۴/۴ درصد است.
منبع:

1400/04/04
18:42:27
0.0 / 5
291
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین