تمركز شورای عالی بر  ساماندهی شرایط معلمی

تمركز شورای عالی بر  ساماندهی شرایط معلمی

مدیریت آموزش: دبیرکل شورای عالی آموزش وپرورش، چهار محور تمرکز شورای عالی را  «کیفیت ارزشیابی»، «تحول در محتوای آموزشی»، «ساماندهی شرایط معلمی» و «مدیریت مدرسه» دانست.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محمود امانی طهرانی در نشست شورای معاونان اداره کل آموزش وپرورش استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: آذربایجان شرقی یکی از سرآمدترین استانهای کشور در حوزه تعلیم و تربیت در سطح کشور است و رشیدی ها، باغچه بان ها و رشدیه ها بیان کننده قدمت تاریخی، فرهنگی و تمدن در این خطه است.
دبیر کل شورای عالی آموزش وپرورش اضافه کرد: در دوران وقایع تاریخی نیز این استان با الهام از همین تعالیم منشأ اثر فراوانی در انقلاب ها ازجمله نهضت مشروطیت و انقلاب اسلامی داشته است.
امانی طهرانی ارزان ترین راه برای ارتقاء تمام فاکتورهای جامعه را مدرسه عنوان نمود و افزود: صرف بودجه در آموزش وپرورش، صدها برابر ارزش افزوده در بخش های دیگر خواهد داشت.
وی اظهار داشت: با پرورش یک دانش آموز خوب، پدر و مادری خوب رشد پیدا می کند و این رشد خوب سودی سرشار برای جامعه خواهد داشت و اگر بخواهیم کشوری متعالی داشته و حرفی برای گفتن داشته باشیم راهی جز توجه به آموزش وپرورش نداریم.
وی با اشاره به برنامه های شورای عالی آموزش وپرورش اظهار داشت: امروز در شورای عالی آموزش وپرورش در 4 محور تمرکز داریم که «ساماندهی شرایط معلمی» در کشور یکی از دغدغه های این بخش است.
امانی طهرانی بابیان اینکه «کیفیت ارزشیابی» در دوره های تحصیلی و تحول در آن دغدغه دیگر شورا است، اظهار داشت: «تحول در محتوای آموزشی» باتوجه به تحولات و نیازهای روز را نیز از محورهای دیگر تمرکز شورای عالی آموزش وپرورش است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، دبیرکل شورای عالی آموزش وپرورش، چهارمین محور و دغدغه را «مدیریت مدرسه» دانست و افزود: این مساله یعنی؛ مدرسه کانون تمامی کارهای درون و بیرون مدرسه باشد.
منبع:

1400/03/10
23:04:08
0.0 / 5
530
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین