آمادگی آموزش و پرورش جهت استفاده از ظرفیت مدارس جهت توسعه ورزش همگانی

آمادگی آموزش و پرورش جهت استفاده از ظرفیت مدارس جهت توسعه ورزش همگانی

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش وپرورش با تاکید بر اینکه هیچ مجموعه ای نمی تواند مستقل از آموزش وپرورش اهداف خویش را محقق کند، اظهار داشت: سلامت جسمی دانش آموزان جز مأموریت های آموزش وپرورش است.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در شانزدهمین برنامه از سلسله نشست های گفتگوی هفته که باهدف ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین وزارت آموزش وپرورش و دستگاههای مختلف کشور و با مبحث گفتگو بر محور تحول با حضور مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان، اعضای شورای معاونان، مدیران کل آموزش وپرورش استان ها و روسای ۷۶۰ منطقه آموزش وپرورش کشور به صورت ویدئوکنفرانس و از راه شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) برگزار شد، بابیان اینکه اقتضای تخصصی شدن امور این بوده است که کارها را تقسیم بندی کنند و به دستگاه ها بسپارند، اظهار نمود: یکی از مأموریت های هر مدیر برقراری هماهنگی بین اجزای تفکیک شده از یکدیگر است تا محصول حرکت آنان محصول هماهنگی باشد و یکی از چالش های مهم جامعه ناکامی در این هماهنگی ها است.
وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان و آموزش وپرورش حوزه های مشترکی برای همکاری دارند و الگویی که برای این همکاری مطرح است هم راستا و هم جهت کردن مأموریت ها است تا محصول عملکرد دو دستگاه، اهداف را بهتر از پیش محقق کند.
وی تاکید کرد: قاطع ترین، مؤثرترین و کم هزینه ترین راه تاثیر بر آینده یک سرزمین، تأمین سلامت روان و جسم یک جامعه، کاستن از صدمه های اجتماعی، افزایش توان ملی و تسهیل و تسریع رشد و توسعه کشور از راه فرصت آموزش است چونکه هیچ فرصتی در کشور غنی تر از فرصت آموزش برای تأثیرگذاری پایدار نیست.
حاجی میرزایی با تاکید بر اینکه هیچ مجموعه ای نمی تواند مستقل از آموزش وپرورش اهداف خویش را محقق کند، اظهار داشت: به دنبال ایجاد همکاری و هماهنگی با دستگاههای کشور هستیم. سلامت جسمی دانش آموزان جزو مأموریت های آموزش وپرورش است، در سند تحول تعریفی از تربیت شده است که اجرای آن در ساحت های متنوعی امکان پذیر است، همینطور باید تمام ساحت ها رشد متوازن داشته باشند.
وزیر آموزش وپرورش بابیان اینکه یکی از مأموریت های جدی آموزش وپرورش تأمین سلامت جسمی دانش آموزان است، اضافه کرد: در طرح کوچ یک حرکت بی سابقه انجام دادیم و آمار دقیقی از وضعیت جسمی جمعیت ۱۳میلیون و ۳۰۰هزار دانش آموز تحت پوشش این طرح به دست آوردیم.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی نقش آموزش وپرورش را در بهبود ورزش همگانی مهم قلمداد کرد و درباره زمینه های همکاری با وزارت ورزش اظهار داشت: ۱۱۰هزار مدرسه داریم که هر یک می توانند یک کانون ورزشی باشند و فضایی را برای ورزش همگانی فراهم آورد. حالا با فعالیت در بستر شبکه شاد، ازنظر انتقال مهارت های جسمی و ورزشی فیلمهای آموزشی خوبی در دسترس دانش آموزان است.
منبع:

1399/10/22
13:40:25
0.0 / 5
1008
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین