ماجرای بیمه های چند روزه معلمان مدارس غیردولتی

ماجرای بیمه های چند روزه معلمان مدارس غیردولتی

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش به برخی مشکلات بیمه ای معلمان و بیمه های چند روزه آنها اشاره نمود و اظهار داشت: تقبل بخشی از هزینه بیمه کارکنان مدارس غیردولتی از محل اعتبارات صندوق پشتیبانی از توسعه مدارس غیردولتی که در قانون تاسیس مدارس غیردولتی مورداشاره قرار گرفته، یکی از مطالبات معلمان و همچون موارد در دست پیگیری سازمان مدارس و مراکز غیردولتی هست.


سعید صالح در گفتگو با ایسنا، درباره بیمه معلمان و وعده ای که پیرامون تقبل بخشی از حق بیمه معلمان دولتی از جانب دولت داده شده بود اظهار نمود: در ماده ۲۵ قانون تاسیس مدارس غیردولتی قید شده است که بخشی از هزینه بیمه کارکنان مدارس غیردولتی از محل اعتبارات صندوق پشتیبانی از توسعه مدارس غیردولتی قابل پرداخت می باشد که یکی از مطالبات و پیگیری های سازمان مدارس و مراکز غیردولتی هم هست.
وی ادامه داد: در بودجه ۹۹ مبلغی برای پرداخت بیمه پرسنل تعیین شده بود که تا کنون تخصیص پیدا نکرده است. هر هفته پیگیر تخصیص این بودجه هستیم و برای بودجه سال آینده هم پیگیری های دائمی در حال انجام می باشد. برای سال آینده تعامل لازم با نهادهای تصمیم گیر انجام شده که این اتفاق برای معلمان غیردولتی بیفتد.
مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تاسیس صندوق توسعه مدارس غیردولتی، راهی است که بعد از تصویب قانون در سال ۹۵ شروع شده و امید است صندوق بتواند خدمات مناسبی به مدارس غیردولتی و کارکنان آن عرضه دهد؛ درباره مشکلات بیمه ای معلمان و بیمه های چند روزه هم توضیح داد و اظهار داشت: قانون دائمی شدن تاسیس مدارس مصوب سال ۹۵، همکاری مدارس غیردولتی با معلمان را تابع ضوابط قانون کار دانسته است.
صالح افزود: ما نسبت به پرداخت حقوق و بیمه مسئولیت نظارتی داریم. اولیا و معلمان می توانند شکایت خویش را از راه سامانه مشارکت ها ثبت کنند که طی فرایندی مورد رسیدگی قرار می گیرد. مشکل ما این است که کشور گرفتار چالشی است که با تعداد بسیار زیادی از جوانان تحصیلکرده مواجهیم که فرصت های شغلی متناسب با رشته تحصیلی ایشان فراهم نیست و بنابراین متقاضیان تدریس در این مدارس را بالا برده است.
وی ضمن اشاره به اینکه به علت فزونی عرضه نیروی کار بر تقاضا وضعیت برای متقاضیان اشتغال در این مدارس دشوار می شود و رصد کار برای ناظرین هم با دشواری هایی مواجه می باشد. ما برنامه های نظارتی داریم و در کنار آن اگر همکاران ما گزارش دهند رسیدگی می نماییم.
مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش همینطور در پاسخ به اینکه آیا حق الزحمه معلمان در تعطیلات رسمی یا تعطیلات غیرمترقبه باید پرداخت گردد یا خیر؟ اظهار داشت: نوع قرارداد معلم با موسسین قرارداد کار معین است و همان ملاک اقدام است و تعهداتی که طرفین قبول می کنند باید صورت گیرد.
صالح افزود: بر این اساس باید حق الزحمه ایام نوروز پرداخت گردد. با معلم تمام وقت باید قرارداد ۹ ماهه ببندند که شامل عیدی و سنوات هم می شود.
برخی معلمان در تابستان هم تدریس می کنند که موسس معمولا یا قرارداد جدید می بندد و یا از ابتدا پیشبینی می کنند و قرارداد ۱۲ ماهه بسته می شود.
مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش درباره میانگین حقوق معلمان غیردولتی اظهار داشت: همان حقوق مصوب قانون کار مبنا است و بر مبنای سنوات و توافق می تواند بالاتر هم برود. برای سالجاری ساعتی حداقل ۱۵هزار تومان بود. معلمانی هم داریم که در بعضی رشته ها و شهرها رقم های بالاتری از این مبلغ دریافتی دارند.1399/10/20
14:40:59
0.0 / 5
1102
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین